Nie Mogę Schudnąć

nie mogę schudnąćMimo bycia na diecie nie mogę schudnąć. Co robić by przełamać ten impas i sprawić by kilogramy poszły w dół? Jakie błędy popełniasz które sprawiają, że nie chudniesz? 6 sposobów jak spowodować by kilogramy zaczęły spadać.
 

Nie mogę schudnąć bo jem za mało

Tak to prawda jedzenie za mało może spowodować to, że waga się zatrzyma. Prawidłowe odchudzanie to nie jest niejedzenie w ogóle tylko jedzenie określonej ilości kalorii. Wartość ta musi być odpowiednia czyli nie może to być ani za dużo ani za mało kalorii. Jeżeli jesz za mało to twój organizm przestawi się w tryb magazynowania kalorii zamiast ich spalania. Organizm magazynuje tłuszcz bo boi się, że przyjdą gorsze czasy i nie będzie miał z czego czerpać energii.
 
Więc musisz zwiększyć ilość kalorii. Są do tego różne kalkulatory, na moim blogu też możesz znaleźć sposób jak to obliczyć. Od razu ci powiem, że jeżeli jesteś na diecie 1000 kalorii, to jest to za mało. Musisz zwiększyć tą ilość do co najmniej 1500. Nawet jeśli początkowo przytyjesz, potem będzie to łatwiej zrzucić niż trwać w takiej stagnacji.

 

Nie mogę schudnąć bo jem za mało a do tego intensywnie ćwiczę

O ile dieta 1200 kalorii to morderstwo to dokładając do tego ćwiczenia to po prostu ludobójstwo. Jeżeli mało jesz, a intensywnie ćwiczysz to wkrótce zaczniesz tyć od szklanki wody i listka sałaty. Organizm przyzwyczaja się do głodówki i spowalnia metabolizm. Więc jeżeli mało jesz a dużo ćwiczysz to twój metabolizm zwalnia do 0 i po prostu nie możesz schudnąć. Dlatego tym bardziej jeżeli intensywnie ćwiczysz to musisz jeść więcej kalorii niż te mityczne 1000.

 

Nie mogę schudnąć bo po prostu źle się odżywiam

Ile razy słyszałem, że ktoś ułożył sobie dietę i jest ona idealna, istne cudeńko. A gdy proszę o szczegóły to łapię się za głowę, bo ze zdrową dietą nie ma to nic wspólnego. To bardzo długi temat i więcej informacji znajdziesz w innych moich wpisach, np tutaj: jak zrzucić brzuch. W skrócie mówiąc. Na pewno musi to być 5 posiłków dziennie, obowiązkowe śniadanie do godziny po wstaniu. Drugie śniadanie, obiad, podwieczorek. Kolacja na 3 godziny przed pójściem spać. Do tego musisz jeść wysokiej jakości kalorie. Brak cukru, soli i białej mąki. Zamiast tego kasze, chude mięso i warzywa.
 

Nie mogę schudnąć bo jem ukryte kalorie

Czy wiesz, że zwykły kubeczek bardzo nie fit jogurtu może mieć nawet 600 kalorii? Więc wystarczy, że taki kupisz i zjesz a cały misterny plan odchudzania spali na panewce. Takich kwiatków jest więcej, dlatego obserwuj bacznie etykiety produktów które spożywasz. Zwróć głównie uwagę na jogurty, płatki śniadaniowe, soki i wody smakowe.

 

Nie mogę schudnąć bo imprezuje w weekend

Jeden wypad na domówkę czy do baru w sobotę to nawet 1000-2000 kalorii. W zależności od ilości wypitego alkoholu i ilości zjedzonych przekąsek. Więc ciułasz w ciągu tygodnia i oszczędzasz 300 kalorii dziennie, a później marnujesz wszystko w ciągu jednego wieczoru. Niestety ale taki jeden wypad marnuje pracę z całego tygodnia. Więc nawet jak zrobisz sobie tylko jeden wieczór wolny od diety to marnujesz całą swoją ciężką pracę. Na czas odchudzania najlepiej zostać kierowcą na imprezach 😉

 

Nie mogę schudnąć bo się nie wysypiam

Jeżeli regularnie krótko sypiasz, to ma to wpływ na poziom hormonów w twoim ciele. Ma to wpływ w taki sposób, że niedobór snu zwiększa wytwarzanie hormonów pobudzających apetyt. Jeżeli jesteś niewyspany to po prostu chce ci się jeść więcej. Minimalna potrzebna ilość snu to 6 godzin. Wszystko poniżej tej ilości prowadzi do podwyższonego apetytu i do rozregulowania hormonów w ciele. Do tego również dochodzi jakość snu. O wiele lepszy jest sen w nocy niż odsypianie za dnia.

 

Nie mogę schudnąć bo jestem zestresowany

Stres ma bardzo negatywne skutki dla naszego ciała. Nie tylko psychiczne ale również fizyczne. Stres pociąga za sobą szereg reakcji hormonalnych które silnie utrudniają odchudzanie. Jeżeli masz stresującą pracę, jeżeli wracasz do domu i myślisz o szefie, jeżeli idziesz spać i martwisz się tym co będzie jutro to to wszystko ma wpływ na to jak zachowuje się twoje ciało. A w stanie zestresowanym ono o wiele łatwiej zatrzymuje kalorie i o wiele trudniej się ich pozbywa. Dlatego nie stresuj się. Oczywiście łatwo jest to powiedzieć. Nie mniej jeżeli nadmiar stresu występuje w twoim życiu to powinieneś stanąć na głowie i zrobić wszystko by tego stresu się pozbyć.
 

Video dlaczego nie mogę schudnąć

–wkrótce–
 

Opisz swój przypadek w komentarzu to spróbuje ci odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie możesz schudnąć.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

5 Replies to “Nie Mogę Schudnąć”

  1. Podoba mi się nowa skórka na Twoim blogu.
    A odnosząc się do posta…imprezy nie koniecznie muszą być taką bombą kaloryczną. Wszystko zależy od Swojej samokontroli. Trzeba też pamiętać ze spotkanie ze znajomymi może być świetną motywacją do życia i treningu!

  2. Ograniczanie kalorii nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego konieczne jest zaplanowanie diety do poziomu aktywności i osobistych potrzeb, wtedy możemy liczyć na długotrwałe efekty w odchudzaniu.

  3. Bardzo często jest tak, że ludzie próbują się odchudzić zapominając całkowicie o aktywności. Coś tam próbują robić, ale nadal są wygodni. Wszędzie przemieszczają się samochodem, starają się jak najbardziej ograniczyć swój ruch, a to ruch jest najważniejszy.

  4. A co, gdy za długo śpimy ? Ile dokładnie czasu powinno się spać na diecie ?

  5. Niestety wiek, też swoje robi… Dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna to jedno, ale warto też podkręcić metabolizm. Polecam naturalne, bezpieczne produkty, które ułatwiają odchudzanie 🙂

Komentarze są zamknięte.