Leki na serce, cholesterol, ciśnienie, [wstaw dowolne inne] – dlaczego głupotą jest je stale brać?

leki
Masz problemy z sercem – idziesz do lekarza – dostajesz niebieską pigułkę.
Masz problemy z cholesterolem – idziesz do lekarza – dostajesz zieloną pigułkę.
Masz problemy z ciśnieniem – idziesz do lekarze – dostajesz czerwoną pigułkę.

Pigułka jest ok jeżeli masz nagłe problemy i trzeba działać szybko i intensywnie. Jednak jak twoje problemy trwają dłużej to kolejne zażywanie pigułek jest głupotą.
 

Pigułka nie naprawia problemów a maskuje symptomy

Boli cię głowa więc bierzesz pigułkę.. 20 minut później zadowolenie bo ból ustąpił. Jednak tabletka nie rozwiązała przyczyny bólu głowy, a jedynie upośledziła twój układ odbierania bólu. To tak jakby telewizor zaciął ci się na najwyższym poziomie głośności i cały czas wył. Zamiast go naprawić i uciszyć, to wyciągasz kabel z gniazdka i teoretycznie rozwiązujesz problem.
 
Wszystko jest fajnie jeżeli jest to jednorazowy problem. Jednak jeżeli on stale wraca to coś jest nie tak. Jeżeli stale boli cię głową czy stale zacina ci się telewizor, to znak, że trzeba rozwiązać przyczynę, a nie pozbyć się symptomów.
 

Co miesiąc nowa pigułka

Gdy w jednym miesiącu masz problemy z sercem, później z ciśnieniem, później z cholesterolem czy z dowolnym czymkolwiek innym, to wiedz, że coś się dzieje. Wiedz, że pigułki nie rozwiązują twojego problemu a jedynie doraźnie maskują symptomy. Problemy są ignorowane, a objawy tymczasowo zwalczane.
 

Tabletki na otyłość

Nawet jeżeli tabletki chwilowo zadziałają, to nie rozwiązują problemu – złego odżywiania, złej diety, braku ruchu. Działają doraźnie, powodują chwilową utratę kilogramów, a po zakończenie przyjmowania wraca się z wagą do stanu poprzedniego. Ze statystyk wynika, że ponad 95 % osób przyjmujących tabletki odchudzające po zakończonej kuracji wraca z wagą do stanu wyjściowego. Tabletki odchudzające maskują symptomy, nie rozwiązując problemu.
 
Wiem, że z punktu widzenia marketingowego tabletki to istny produkt cud. Nic nie trzeba robić, a waga spada. Jednak z kontakcie z rzeczywistością jest zupełnie inaczej i to nie działa. W takim razie jak schudnąć 10 kg w miesiąc bez wysiłku i wyrzeczeń? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że możliwe, ale nie poprzez zjedzenie tabletki. Trzeba więcej zaangażowania niż ruch ręki z kapsułką do ust.
 

Ruch i odpowiednie odżywianie rozwiązaniem wielu problemów

Jak rozwiązuje się przyczyny problemów z sercem, ciśnieniem, cholesterolem, dowolnymi innymi dolegliwościami? Zastosowaniem odpowiedniego ruch, połączonym z odpowiednim odżywianiem i dodatkami super żywności. Jak to się mówi w aptece pana Boga istnieją rośliny, które są w stanie uleczyć wszystko. Trzeba po prostu wiedzieć, co działa na co. Ostatnio pisałem choćby o aronii.
 
Jeżeli masz małą dziurkę w zbiorniku paliwa w samochodzie i wycieka ci pomalutku paliwo co robisz?

A) – Jeździsz częściej tankować (zajmujesz się objawami – maskujesz)
B) – Zatykasz zbiornik (rozwiązujesz problem)  

Jeżeli masz kłopoty ze zdrowiem co robisz?

A) – Połykasz pigułki (zajmujesz się objawami – maskujesz)
B) – Pozbywasz się przyczyny kłopotów (rozwiązujesz problem)
 
Rozwiązaniem kłopotów ze zdrowiem jest ruch i dieta. Odpowiednio dobrany przez specjalistę ruch i dieta. I już słyszę te głosy.. ale przecież to kosztuje. Kosztuje i to nie mało. Od 200 do 500 zł. A czy leki kosztują mniej? Na pewno nie. Przy czym dieta to najczęściej jednorazowy lub kilkurazowy wydatek. Tymczasem leki to dożywotni kamień u nogi. Tak więc maskujesz czy rozwiązujesz?


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Zbudować Mięśnie?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Zaawansowanych Trików i Porad!