Komu Łatwiej Schudnąć? Kobietom czy Mężczyznom?

komu łatwiej schudnąć
Kto szybciej chudnie? Kobiety czy faceci? Czy płeć ma znaczenie podczas odchudzania? Nie jest żadną tajemnicą, że w ciele kobiet hormony odgrywają znacznie większą rolę i zależności między nimi są o wiele bardziej złożone niż w ciele mężczyzn. Wszystkie zawirowania związane z okresem oraz inny poziom testosteronu, estrogenu i hormonu wzrostu mogą postawić pytanie – komu łatwiej jest schudnąć?
 

Kobiety słabiej budują masę mięśniową

Poziom testosteronu i hormonu wzrostu jest znacznie wyższy u mężczyzn, co jednoznacznie przekłada się na szybkość przybierania tkanki mięśniowej. Faceci o wiele szybciej budują mięśnie oraz mają o wiele większe możliwości w tej kwestii. Poza tym inna sprawą jest to, że kobiety nie kwapią się do poprawy wytwarzania testosteronu z uwagi na zmniejszenie seksapilu sylwetki. Poprzez dietę i suplementację można zwiększyć naturalny poziom testosteronu jednak u kobiet skutkuje to zmniejszeniem kobiecości sylwetki przez co panie na to się nie decydują. Jednak jak to wszystko przekłada się na utratę wagi?
 

W kwestii odchudzania panuje równouprawnienie…

W samej kwestii odchudzania i utraty wagi kobiety i mężczyźni mają tak samo łatwo. W tym względzie różnice hormonalne nie odgrywają znaczącej roli. Zasady odchudzania dla mężczyzn i kobiet są takie same. Stosować odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. O czym szczegółowo pisałem w dwóch wątkach: jak szybko schudnąć oraz jak zrzucić brzuch.
 

… jednak kobiety chudną wolniej

Odpowiednia dieta to około 70% sukcesu, a ćwiczenia fizyczne to około 30% sukcesu. Kobiety chudną wolniej bo najczęściej w ich przypadku skupiają się tylko na diecie i pomijają ćwiczenia fizyczne. Wykorzystując jedynie 70% potencjału. Faceci mają o wiele mniejszą niechęć do ćwiczeń i nie stanowią one dla nich problemu dlatego ich nie unikają. Dzięki temu są w stanie wykorzystać 100 % potencjału co sprawia, że można mieć wrażenie iż szybciej chudną.
 
Gdy panie włączą do odchudzania również aktywność fizyczną i dorównają pod tym względem panom tempo odchudzania obu płci jest takie same.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

One Reply to “Komu Łatwiej Schudnąć? Kobietom czy Mężczyznom?”

  1. Wszyscy maja równe szanse. Najważniejsza jest cierpliwość i silna wola 🙂

Komentarze są zamknięte.