Imbir Na Odchudzanie

imbir na odchudzanie
Imbir jest jedną z przypraw prozdrowotnych i wspomagających odchudzanie. W medycynie niekonwencjonalnej stosowany jest jako pogromca bakterii i prewencyjnie jako poprawiasz odporności. Nas bardziej interesuje jako imbir na odchudzanie.
 

Imbir a odchudzanie

Jego ostry smak spowodowany jest tym, że zawiera kapsyicynę, co powoduje wzrost temperatury wewnątrz ciała i przyśpieszone spalanie kalorii (z kapsyicyny składa się część dostępnych na rynku spalaczy tłuszczu). Dodatkowo imbir zwiększa uczucie sytości przez co nie potrzebujemy aż tak dużo jeść. Konieczne jest tutaj zaznaczenie, że imbir to nie jest remedium na otyłość, a jedynie minimalny dodatek pomagający spalić tłuszcz. Choć bierzemy 10 takich minimalnych dodatków i wtedy ma to niezły sens. W każdym bądź razie warto dodawać imbir podczas odchudzania tam gdzie tylko się da. Przygotowałem 3 proste przepisy gdzie możesz dodać imbir łatwo, szybko i przyjemnie.
 

Imbir na odchudzanie – badania

Naukowcy wzięli grupę mężczyzn i badali ich poczucie głodu. Jednego dnia dawano badanym przed śniadaniem do wypicie herbatę z 2 gramami sproszkowanego imbiru a kolejnego dnia zwykła herbatę. Badani przed rozpoczęciem śniadania mieli określić jak bardzo są głodni oraz po śniadaniu również określali jak bardzo są najedzeni.
 
Jednoznacznie z badań wynika, że badani pijąc herbatę z imbirem odczuwali mniejszy głód przed śniadaniem, a po śniadaniu czuli się bardziej syci. Dlatego jeżeli chcesz mniej jeść a czuć się najedzonym jak po dużym posiłku dodawaj do potraw kilka gram imbiru. Najlepiej spożywać go z posiłkiem lub przed posiłkiem.
 

Imbir na odchudzanie z herbatką

Imbir można zastosować jako dodatek do herbaty. Kroimy dwie duże kostki i wrzucamy do kubka. Warto odczekać kilka minut aż herbata w jakimś stopniu przesiąknie imbirem. Jako dodatek do tej herbaty możemy też zastosować cytrynę i niekoniecznie musi to być tylko jeden plasterek, możemy sobie pozwolić na większą jej ilość. Równie dobrze imbir możemy pokroić na mniejsze kawałeczki tylko wtedy jest z nimi taki problem, że utrudniają picie i trzeba je wyławiać. Plusem takiego rozwiązania jest to, że więcej soku dostanie się do herbaty.
 

Imbir na odchudzanie z wodą

Imbir można też zwyczajnie dodać do butelki z wodą. Bierzemy kawałek 5cm na 5cm i kroimy na mniejsze części i wrzucamy do wody. Najlepiej całość zostawić na kilka godzin to przesiąknięcia. Oczywiście taka woda nie będzie zbyt dobra w smaku więc można również dodać do niej trochę cytryny i/lub limonki. Na 1,5 litrową butelkę odpowiednia ilość to minimum pół cytryny.
 

Imbir na odchudzanie z jajecznicą

Imbir możemy też potraktować jako dodatek do każdego dania czy to do kasz do chociażby do jajecznicy. W momencie rozgniatania jajek wsypujemy małą łyżeczkę sproszkowanego imbiru i dokładnie mieszamy. Kolor jajecznicy będzie się różnił od oryginalnej ale jej właściwości odchudzające polepsza się.
 
Wpisy z tej serii:

Zielona Herbata Na Odchudzanie
Grejpfrut Na Odchudzanie
Cynamon Na Odchudzanie
 

Jeżeli masz jakieś pytania co do imbiru na odchudzanie zostaw je w komentarzach


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

One Reply to “Imbir Na Odchudzanie”

  1. Nie przepadam za imbirem ale do potraw dodaję 😀

Komentarze są zamknięte.