Czego Nie Jeść Na Diecie

czego nie jeść na diecie
Spora część moich wpisów poświęcona jest temu co jeść, jak ćwiczyć i jak się odżywiać by schudnąć. Dziś z odwrotnej strony, czyli same konkrety czego nie jeść na diecie.
 
Lista zakazanego jedzenia może zmieniać się w zależności od tego jak rygorystycznie podchodzimy do diety. Ja wyróżniłem 5 najważniejszych moim zdaniem punktów. Jeżeli zastanawiasz się jak zrzucić brzuch to zdecydowanie powinieneś wyeliminować te 5 produktów ze swojej diety.
 

Czego nie jeść na diecie: słodyczy

Czekolada, ciastka, chipsy, batoniki i wiele wiele innych. Tak naprawdę ciężko całkowicie wyeliminować słodycze więc postaraj się chociaż je mocno ograniczyć. Słodycze zawierają bardzo dużo kalorii, dodatkowo powodują produkcję hormonów odpowiedzialnych za produkcje komórek tłuszczowych i nie zawierają żadnych właściwości odżywczych, minerałów i witamin. Z logicznego punktu widzenia nie ma żadnych powodów za dla których powinniśmy jeść słodycze. Nie mniej są smaczne i właśnie dlatego nie namawiam do całkowitego ich porzucenia (choć to wskazane) a jedynie do mocnego ograniczenia ich spożywania.
 

Czego nie jeść na diecie: potraw z głębokiego tłuszczu

Czyli wszystkiego z barów szybkiej obsługi oraz pączków, racuchów i tym podobnych. Głęboki tłuszcz to trucizna dla naszego organizmu. Nie występuje on normalnie w przyrodzie więc nasz organizm nigdy nie nauczył jak pozbyć się go z ciała. Raz zjedzony niepotrzebnie krąży po ciele, a ono nie wie jak się go pozbyć. Także należy unikać przede wszystkim frytek z fast foodów na M i na K i innych gdyż nie są one dobre dla nas.
 

Czego nie jeść na diecie: białej mąki

Nie tylko wprost białej mąki, co wytworów z białej mąki (pszenicznej) takich jak zwykłe bułki i chleb, ale też bułki słodkie, mufinki i inne produktu z tej rodziny. Do tego dochodzą najczęściej pierogi, kluski i różne panierki na potrawy. Generalnie to co zawiera w swoim składzie mąkę pszeniczną powinno iść do odstrzału a chociaż do mocnego ograniczenia. I to od dzisiaj.
 

Czego nie pić na diecie: napojów gazowanych

O ile uważam, że słodycze nie trzeba całkowicie eliminować a można ograniczyć, tak napoje gazowane powinne być całkowicie wyeliminowane. Zawartość cukru w takich napojach jest kosmiczna, jednak również zawierają one odpowiednie słodziki przez co tego cukru się nie odczuwa. Normalnie gdybyś naraz zjadł tyle cukru porzygałbyś się. Jasne, że raz na jakiś czas puszeczka coli nikomu nie zaszkodzi jednak jeżeli chcesz schudnąć to absolutnie i pod każdym względem napojów gazowanych pozbyć się musisz. Koniec. Kropka. Ja napojów gazowanych nie pije od wielu, wielu lat i mam się dobrze, powiedziałbym, że wyjątkowo dobrze więc pod tym względem bardzo polecam eliminację napojów gazowanych.
 

Czego nie pić na diecie: alkoholu

Z alkoholem jest tak samo jak z papierosami. Mimo, że jest na nich napisane Palenie zabija! to i tak nie trafia to do ludzi. Więc ten punkt powstał tylko z kronikarskiego obowiązku, choć i tak zapewne nie trafi do wielu. Alkohol na diecie jest nie wskazany i tyle. Zalecana jest całkowita jego eliminacja. Ok, ewentualnie lampkę wina możesz wypić do obiadu. Ale picie piwa i walenie drineczków przy weekendzie odpada całkowicie!

Jeżeli masz swoje produkty, których nie powinno się jeść na dicie podziel się nimi w komentarzach


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

3 Replies to “Czego Nie Jeść Na Diecie”

  1. A co sądzisz o wodzie wysoko zmineralizowanej? 🙂 Polecasz? Czy nie bardzo? 🙂

  2. A co z gazowaną wodą?

    1. Najlepsza jest woda niegazowana. Jednak jak we wszystkim trzeba mieć racjonalne podejście i to od picia lub od niepicia wody gazowanej się nie tyje.

Komentarze są zamknięte.