Cynamon Na Odchudzanie

cynamon na odchudzanie
Zaledwie jedna łyżeczka cynamonu wspomaga odchudzanie. Warto dodać go do codziennego menu a znacznie przyśpieszy to odchudzanie i zmniejszy produkcję komórek tłuszczowych.
 

Cynamon a odchudzanie

Każde spożyte przez nas jedzenie prowadzi do wydzielania hormonów odpowiedzialnych za produkcje komórek tłuszczowych. Im naraz więcej zjemy tym więcej się tych hormonów wydzieli. Im bardziej słodkie rzeczy jemy tym również więcej tych hormonów się wydziela. Tak naprawdę nie do końca tyjemy od ilości spożytych kalorii co od tego ile to jedzenie zmusi organizm do wyprodukowania hormonów odpowiedzialnych za tycie.
 
I właśnie tutaj pojawia się zależności między cynamonem a odchudzaniem. Okazuje się, że kilka gram cynamonu może znacznie zredukować poziom hormonów odpowiedzialnych za produkcje komórek tłuszczowych przez nasz organizm. Mnie hormonów to po prostu mniej tłuszczu.
 

Cynamon na odchudzanie – badania

W badaniu podzielono mężczyzn na dwie grupy – jedna przyjmowała 5 gram cynamonu, druga przyjmowała placebo. W badaniu tym mierzono następnie jak po posiłku rośnie stężenie we krwi hormonu insuliny czyli hormonu odpowiedzialnego za produkcję komórek tłuszczowych. Okazało się, że u osób przyjmujących cynamon wytwarzanie insuliny zmalało o 13 %.
 
W innym badaniu jednej grupie mężczyzn (znacznie mniej otyłym niż u mężczyzn opisanych w poprzednim badaniu) podawano 3 gram cynamonu, a drugiej placebo. W tym badaniu okazało się, że produkcja hormonu insuliny zmalała aż o 27%.
 

Cynamon na odchudzanie – podsumowanie badań

Z badań jednoznacznie wynika, że spożywanie cynamonu wpływa na redukcję wytwarzania hormonu insuliny. Mimo, że w badaniach wpływ ten różni się w zależności od grupy badanych i dawki, to i tak zawsze utrzymuje się na poziomie +10%. Oznacza to spożywanie cynamonu powoduje mniejszą produkcję komórek tłuszczowych, co jest niezwykle ważne dla każdego odchudzającego się. Nie przekłada się to bezpośrednio na przyśpieszenie odchudzania o 10%, myślę, że jest to około 2 %, co i tak jest rewelacyjnym wynikiem, gdzie wystarczy spożyć 3 gramy cynamonu dziennie.
 

Cynamon na odchudzanie z jajecznicą

Moim najlepszym przepisem na zastosowanie cynamonu jest jajecznica. Wykorzystuje w niej zmielony cynamon. Podczas rozbijania jajek po prostu dodaje małą łyżeczkę cynamonu, całość dokładnie mieszam i dopiero na patelnię. Dodatkowo możesz tutaj dodać mielony imbir, o którym pisałem we wpisie imbir na odchudzanie. Taka jajecznica jest o wiele bardziej dietetyczna i z magicznymi dodatkami, niż zrobiona z samych jajek.
 

Cynamon na odchudzanie z herbatą

Innym sposobem na cynamon jest dodanie go po prostu do herbaty. Na jeden kubek herbaty najlepszą porcją jest mała łyżeczka cynamonu. Najlepiej najpierw wsypać cynamon a później dopiero zalać go wodą. Nie więcej niż jedna/dwie herbaty dziennie.
 

Inne przepisy z cynamonem na odchudzanie

Tak naprawdę cynamon możemy dodawać praktycznie do każdej potrawy. Ja sam nie jestem wytwornym kuchmistrzem ale jak najbardziej wiem, że cynamon pasuje to wszystkich kasz, ziemniaków i praktycznie wszystkich innych potraw.
 
Uwaga: Najlepszy jakościowo jest cynamon cejloński i ten zdecydowanie powinien być spożywany!
 
Inne wpisy z tej serii:
Imbir na odchudzanie
Zielona herbata na odchudzanie
Grejpfrut Na Odchudzanie
 

Jeżeli masz jakiś ciekawy przepis z cynamonem zostaw go w komentarzu.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!