Grejpfrut Na Odchudzanie

grejpfrut na odchudzanie
Z przeprowadzonych badań wynika, że spożywanie grejpfruta przed posiłkiem wspomaga odchudzanie. Wystarczy jedna szklanka soku z grejpfruta by dzięki temu prostemu trikowi schudnąć nawet 1,5 kg.
 

Grejpfrut a odchudzanie

Dieta dunkana, kapuściana, 1000 kalorii ma w internecie tyle samo przeciwników co zwolenników. Zupełnie jednak inaczej jest w przypadku diety, która zawiera ze sobą elementy grejpfruta. Tutaj zdecydowana większość opinii jest pochlebna i występuje mnóstwo stwierdzeń, że grejpfrut ma właściwości odchudzające. Ja też się do tej opinii o grejpfrutach na odchudzanie przychylam.
 

Grejpfrut na odchudzanie – badania

W badaniu wzięło udział 90 osób podzielonych na trzy grupy. Pierwsza grupa jadła pół grejpfruta przed posiłkiem, druga grupa piła 250 ml soku 100% z grejpfruta przed posiłkiem, trzecia grupa przyjmowała placebo. Poza tym nie wprowadzono żadnych zmian w odżywianiu wszystkich tych osób.
 
Po 12 tygodniach grupa pierwsza (jedząca grejpfruta) schudła 1,6 kg. Grupa druga (pijąca sok z grejpfruta) schudła 1,5 kg. Trzecia grupa kontrolna schudła 0,3 kg. Ponad to u osób przyjmujących grejpfruta w czasie 2 godzin od jego spożycia zanotowany obniżony poziom insuliny czyli hormonu odpowiedzialnego za produkcję komórek tłuszczowych.
 

Grejpfrut na odchudzanie – podsumowanie badań

Samo przyjmowanie grejpfruta przed posiłkiem pozwoliło obniżyć wagę w czasie 12 kg o 1,5 kg nie zmieniając żadnego innego sposobu odżywiania badanych. Podobny wynik uzyskano na każdej grupie kontrolnej przyjmującej grejpfrut w dowolnej formie. Można jednoznacznie stwierdzić, że przyjmowanie grejpfrutu przed posiłkiem wspomaga odchudzanie i jest ciekawym trikiem, który możemy zastosować.
 
Dodatkowo grejpfrut obniża apetyt. Badani spożywający grejpfrut w ankietach około posiłkowych wskazywali, że odczuwają mniejsze uczucie głodu. Kolejną zaletą grejpfruta jest to, że podnosi dobry cholesterol oraz dostarcza witaminy C.
 

Grejpfrut przed posiłkiem wspomaga odchudzanie

Najlepiej będzie jeżeli grejpfrut/sok z grejpfruta spożyty będzie przed posiłkiem. Najskuteczniejszą opcją jest spożywanie go przed każdym posiłkiem ale może być to trochę kłopotliwe więc warto choć raz dziennie go spożyć. Istnieje też grejpfrut w kapsułkach jednak w mojej opinii spożywanie kilku kapsułek dziennie to zdecydowanie za mała dawka by odczuć jakieś efekty grejpfruta na odchudzanie.
 
Pozostałe wpisy z tej serii:
Cynamon Na Odchudzanie
Zielona Herbata Na Odchudzanie
Imbir Na Odchudzanie
 

Jeżeli masz pytania co do grejpfruta na odchudzanie zostaw je w komentarzu.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

2 Replies to “Grejpfrut Na Odchudzanie”

  1. O tym, że grejpfrut pomaga w odchudzaniu, słyszałam już dawno temu. Aż chyba włączę go do swojej diety, ponieważ tak właściwie nie pamiętam, kiedy ostatnio jadłam ten owoc. A wiem, że swego czasu grejpfruty bardzo mi smakowały 🙂 Spożywany raz dziennie stanowiłaby dla mnie smaczną przekąskę pomiędzy posiłkami lub ratunek, gdyby naszła mnie ochota na coś słodkiego. Czas pobiec do sklepu!
    Pozdrawiam 🙂

  2. Ciekawe czy wszystkie odmiany grejpfruta działają podobnie?

Komentarze są zamknięte.