Ile Wody Pić Dziennie

ile wody pić dziennie
Ciało dorosłego człowieka w 60 % składa się z wody. Ile należy jej pić by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu i dzięki niej pomóc redukować apetyt.
 

Ile wody pić dziennie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od klimatu w którym się znajdujesz oraz od prowadzonej aktywności fizycznej. W skrajnych warunkach nawet 30 litrów dziennie może być za mało. Wróćmy jednak do Polskiego klimatu. W temacie Dieta Na Sześciopak pisałem, że minimum to 2 litry dziennie. Jest to minimum niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak zalecana ilość wynosi 3 litry dziennie.
 

Picie dużej ilości wody pomaga w walce z apetytem

Dzięki wodzie niejako jesteśmy w stanie oszukać nasz organizm i udać, że dostarczyliśmy mu pożywienia choć faktycznie jest to woda. Gdy jesteśmy głodni szklanka wypitej wody potrafi na jakiś czas oszukać żołądek i zmniejszyć uczucie głodu. Regularne spożywanie wody w małych łykach sprawia, że żołądek cały czas jest wypełniony i nie domaga się on z całą siłą pokarmu. Dzięki wodzie możemy regulować w pewnym zakresie nasz apetyt.
 

Jak zwiększyć ilość pitej wody dziennie

Jeżeli pijesz mniej niż 3 litry wody dziennie powinieneś zacząć spożywać jej więcej. Powinieneś zawsze przy sobie mieć butelkę wody. Czy siedzisz w pracy czy na uczelni zawsze mniej pod ręką choć 0,5 litrową butelkę. Po wypiciu nie wyrzucaj jej tylko napełnij ponownie do pełnia. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział ile wody spożyłeś danego dnia. Na 10 minut przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody co zmniejszy twój apetyt.
 
Jeżeli picie 3 litrów wody dziennie wydaje się dla ciebie wielką ilością to postaraj się dochodzić do tej ilości stopniowo. Dokładaj sobie co tydzień 1 szklankę wody więcej dopóki nie osiągniesz 3 litrów.
 

A ty ile wody pijesz dziennie?

 


Poprzedni post:
Dieta Na Sześciopak
Polecany post:
Jakie Owoce Na Odchudzanie


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch? Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym? Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!