Jakie Owoce Na Odchudzanie

jakie owoce na odchudzanie
Panuje przekonanie, że dieta i odchudzanie wiąże się ze spożywaniem dużej ilości owoców. Niestety takie przekonanie jest błędne i spowalnia proces odchudzania.

Owoce a odchudzanie

Owoce = zdrowie? Tak
Owoce = witaminy? Tak
Owoce = odchudzanie? NIE

Panuje zupełnie błędne przekonanie na temat owoców. Od małego mama nam powtarzała żebyśmy jedli owoce, bo są one zdrowe. Taka informacja jest nam wpajana od dziecka i silnie zakorzeniona. Po latach, gdy bierzemy się za dietę (w domyśle zaczynami się zdrowo odżywiać) pierwsze po co sięgamy to owoce. Bo owoce są zdrowe, bo od zawsze jadło się owoce no i jem owoce czyli zdrowo się odżywiam czyli schudnę.

Na jednym z forów znalazłem taką perełkę:
Jestem na diecie. Czy spożywanie 4 kg jabłek dziennie mi nie zaszkodzi?
No więc zaszkodzi czy nie zaszkodzi?

Owoce nie sprzyjają odchudzaniu

Oczywiście, że zaszkodzi. Owoce nie są naszym partnerem w odchudzaniu. Nie kwestionuje owoców w kwestii zdrowotności bo w tych wszystkich stwierdzeniach o nich jest sama prawda. Jednak jest jeszcze druga strona medalu. Owoce zawierają w sobie ogromne ilości cukrów prostych.

Faktycznie jeżeli spojrzymy na kalorie zawarte w 100 g owoców to nie będzie to jakiś szokujący wynik, ale prawda jest taka, że nie do końca zdajemy sobie sprawę ile to jest 100 g owoców. 100 g to małe jabłko, 100 g to pół banana, 100 g to garść truskawek. Czyli nie wiele. Zazwyczaj normalnie przy jednej porcji owoców spożywamy ich 200-300 gramów, spożywając dwie takie porcje to już ekstra 300-600 kalorii.

Jakie owoce na odchudzanie

Teraz pora postawić sobie pytanie. Czy należy całkowicie ograniczyć owoce? A jeżeli nie, to jakie owoce na odchudzanie spożywać?

Czy należy całkowicie ograniczyć owoce? Nie. Nie jestem zdania żeby całkowicie je ograniczyć. Najlepiej ograniczyć je do 1 sztuki dziennie. Czyli albo 1 banan, albo 1 jabłko, albo 1 cokolwiek innego. Inną możliwością jest dodanie owoców do głównego posiłku przy jednoczesnym jego zmniejszeniu o inne potrawy.

Mi najczęściej z owoców zdarza się jeść coś z trójki banany, jabłka i winogrona. Banan raczej przed treningiem lub w porannym koktajlu żeby mieć energię. Jabłko w ciągu dnia lub przed spaniem. Winogrona najczęściej po treningu.

Jakie owoce jeść przy odchudzaniu?

Istnieją 3 rodzaje owoców, które w małych ilościach mogą wspomóc odchudzanie. Te owoce to grejpfrut, papaja i ananas. Grejpfrut pobudza spalanie tłuszczów i poprawia przemianę materii. Papaja ma podobne właściwości i dodatkowo usuwa toksyny. Ananas poprawia trawienie.

Jeżeli polecasz jakieś inne owoce na odchudzanie podziel się tym w komentarzach


Poprzedni post:
Dlaczego Spacery Nie Pozwolą Ci Szybko Schudnąć
Polecany post:
Jak Szybko Schudnąć

One Reply to “Jakie Owoce Na Odchudzanie”

  1. Będę spożywać wyżej wymienionych owoców 🙂

Komentarze są zamknięte.