Etykieta Produktu – Co Nam Mówi ?!

etykieta
Czy wiesz, że?
Producenci mają obowiązek podając skład produktu podawać zawarte w nim składniki w kolejności od największego do najmniejszego. Oznacza to, że na pierwszym miejscu jest to czego jest najwięcej. Jak widać na powyższym obrazku w składzie czekolady najwięcej jest cukru!!
 
Warto tą znajomość wykorzystywać przy wyborze produktów. Dziś byłem w sklepie i chciałem kupić sok z aloesu. Zależało mi na tym by wybrać produkt zawierający jak najwięcej aloesu bez zbędnych dodatków. Wziąłem do ręki dwa produkty o nazwie sok z aloesu i spojrzałem na składy. W jednym produkcie sok z aloesu był na pierwszym miejscu, natomiast w drugim produkcie na miejscu trzecim. Jakość drugiego produktu była znacznie gorsza w porównaniu z pierwszy.
 
Podobną sytuację miałem gdy kupowałem sok z grejpfruta w czasie tworzenia wpisu grejpfrut na odchudzanie. Dzięki spojrzeniu na skład z łatwością możemy odróżnić sok od napoju. Różnica jest taka, że sok zrobiony jest z owoców, natomiast napój zrobiony jest z cukru i wkładki smakowej i nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Biorąc jeden produkt do ręki na pierwszym miejscu był grejpfrut, natomiast w drugim produkcie grejpfrut był przy samym końcu.
 
Dzięki spojrzeniu na etykietę z łatwością i szybkością jesteśmy w stanie określić jakość produktu. Swoją srogą spójrzcie następnym razem co jest pierwszym składnikiem wszystkich napojów gazowanych 😉


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

One Reply to “Etykieta Produktu – Co Nam Mówi ?!”

  1. Fakt— etykiety trzeba czytać!

    Najgorsze jest jednak to, że producenci nie mają obowiązku podawać składników, które są w ilościach śladowych. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do uczuleń lub też zgonów. Weźmy przykład orzeszków arachidowych, na które dużo osób jest uczulonych. Ostatnio była bardzo głośna sprawa, że dziewczynka zmarła po spożyciu batonu, gdzie były śladowe ilość orzeszków arachidowych.

Komentarze są zamknięte.