Dlaczego Dieta 1000 Kalorii Jest Nieskuteczna i Nie Należy Jej Stosować

dieta 1000 kalorii
Ostatnio zadano mi pytanie: Jestem na diecie 1000 kalorii, a i tak nie chudnę, dlaczego? Kilkukrotnie już poruszałem ten temat na blogu ale jak widać cały czas jest aktualny i postaram się go ująć w nowych słowach.
 
Oczywistym jest i proszę to zapamiętać, że na dicie 1000 kalorii nie da się schudnąć!! Taka jest ogólna zasada, oczywiście są wyjątki i osoby chudną na takiej diecie, jednak tylko w początkowym okresie tej głodówki.
 

Rozbijasz się na bezludnej wyspie i co wtedy?

Zaczynasz zjadać co popadnie, jednak że wyspa mała i nie ma co jeść zaczynasz konsumować tylko 1000 kalorii dziennie. Początkowo chudniesz jednak ratunek nie nadchodzi i twój organizm zauważa, że ma za mało pożywienia i umrzesz z głodu. Postanawia przeciwdziałać.
 
Twój organizm włączy tryb magazynowania kalorii. Normalnie ten tryb jest wyłączony jednak jesteś zagrożony głodem więc organizm przełącza się w ten tryb. Spowalnia się metabolizm i organizm staje się mniej sprawny, masz mniej energii i gorzej myślisz. Jesteś w trybie przetrwania, potrzebuje mniej kalorii do funkcjonowania niż normalnie.
 

Głodujesz ale nie chudniesz

Po jakimś czasie przyzwyczajasz się to przyjmowania tak małej ilości kalorii, że praktycznie przestajesz chudnąć. I właśnie wtedy najczęściej pojawiają się te pytania: Czemu nie chudnę na diecie 1000 kalorii?. Bo jesteś w trybie magazynowania kalorii a nie ich spalania.
 

Przejdź na dietę 1500 kalorii i zacznij się ruszać

Jakie więc jest rozwiązanie naszego tytułowego problemu? MUSISZ zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii, co najmniej do 1500. Do tego warto pamiętać o wysokiej jakości kalorii, więcej pisałem o tym we wpisie jak zrzucić brzuch.
 
Więc zamiast 1000 zacznij jeść 1500 kalorii. Taka ilość wyłącza tryb przetrwania i organizm normalnie zaczyna spalać tłuszcz. Jest to trochę paradoksem bo chudniesz jak jesz więcej kalorii niż jak jesz mniej kalorii, ale tak to właśnie działa w praktyce.
 
Do tego dodaj ruch. Bieganie, siłownia lub po prostu spacer. 1500 kalorii i ruch działa 10 razy lepiej niż samo spożywanie 1000 kalorii.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

One Reply to “Dlaczego Dieta 1000 Kalorii Jest Nieskuteczna i Nie Należy Jej Stosować”

  1. Hmmm… Ciekawa teoria! Muszę wypróbować, bo w sumie co mi szkodzi 😉

Komentarze są zamknięte.