Jak Wygrać Ultramaraton 875 km Biegnąc w Gumowcach?

odchudzanie
Niesamowita historia Clifa Yunga. 61-letniego zwycięscy ultramaratonu Sydney-Melbourne.

Odchudzanie

Wróćmy jednak do początku. Ostatnio prowadziłem rozmowę biznesową z kobietą w wieku około 55 lat, 165 cm wzrostu i 100kg wagi. Możesz sobie wyobrazić, że miała ona okropną nadwagę. W końcu temat zszedł na to, że powiedziałem, że jestem trenerem personalnym i piszę bloga o tym jak ćwiczyć i jak się odchudzać. Ta kobieta odpowiedziała coś w tym stylu: Bardzo fajnie, niech młodzi korzystają, ja to już jestem za stara żeby schudnąć, trzeba było zacząć 20 lat temu. To niemożliwe żebym schudła teraz.

Pip. Czerwona lampka w głowie mi się zapaliła. Jak to nie możliwe? Wystarczy pół roku ćwiczeń i diety i można zgubić 20 kg, bez względu na wiek.

Pip2. Przypomniała mi się historia pewnego pana Cliffa Younga, o tym co jest możliwe, a co nie jest możliwe.

Sydney – Melbourne

W Australii odbywa się słynny ultra maraton z Sydney do Melbourne o długości 875 km (tak 875 km, osiemset siedemdziesiąt pięć km). Zazwyczaj startuje w nim garstka osób. Tak też było w 1983 roku. Wówczas rekord trasy wynosił ponad 7 dni. Na starcie pojawiło się 6 zawodników. Pięciu z nich to byli totalni profesjonaliści, ubrani w markowe ciuchy Nike i Adidasa wraz z całym sztabem trenerskim, masażystami i asystentami.

Szóstą osobą na starcie był pewien prosty 61-letni rolnik Cliff Young ubrany w kombinezon roboczy farmera oraz gumowce, bo obawiał się, że może padać. Na początku wszyscy myśleli, że robi sobie on jaja, że chce wystartować, a później nawet zaczęto przyjmować zakłady na którym kilometrze padnie ze zmęczenia.

Wystartowali. Oczywiście zawodowi maratończycy od razu wyprzedzili Cliffa Younga tak jak można było się spodziewać. Wtedy metodologia biegania była taka, że biegnie się przez 18h, a 6h jest przeznaczone na sen. Tak też zrobili profesjonalni biegacze. Biegli i zatrzymywali się na odpoczynek.

Jednak Cliff Young nigdy nie miał trenera, nigdy nie czytał żadnej książki o bieganiu i nie wiedział, że po 18h musi się zatrzymać żeby odpocząć. Był on prostym farmerem, który miał potężne ranczo z tysiącami owiec. Gdy nadchodziła burza musiał on biegać i zaganiać wszystkie owce do zagrody. Czasami zajmowało mu to nawet 3 dni.

Tak więc Cliff Young nie wiedział, że musi biec 18h i spać 6h. Więc biegł przez 24h na dobę. Gdy inni spali on biegł. Pierwszej nocy wyprzedził wszystkich, którzy odpoczywali. Pozostali biegacze myśleli, że niemożliwe jest bieganie przez 24h. A jednak Cliff Young pokazał, że jest to możliwe.

Jak skończyła się ta historia? Cliff Young wygrał ten ultramaraton poprawiając rekord trasy o 2 dni. Od tamtej pory wszyscy biegacze pokonują go bez spania.

Jeżeli nie wierzysz, to wpisz sobie w wikipedi Cliff Young. Wszystko jest możliwe, wystarczą tylko chęci. KAŻDY w pół roku może masakrycznie odmienić swoje życie. KAŻDY w pół roku może schudnąć 20kg, w KAŻDYM wieku.

Jeżeli masz 20/30/40/50/60 lat i myślałeś, że niemożliwe jest to żebyś schudnął, to mam dla Ciebie wiadomość: Nie ma żadnych fizycznych przeciwwskazań żeby schudnąć. Po prostu wystarczy zacząć ćwiczyć i przejść na odpowiednią dietę.