Jak Schudnąć z Brzucha

jak schudnąć z brzucha
Brzuch i tłuszcz na nim, to najbardziej problematyczne miejsce na naszym ciele. Nawet jak nigdzie indziej nie mamy tłuszczu to na brzuchu najprawdopodobniej tak. Naszemu organizmowi najłatwiej jest wyprodukować tłuszcz na brzuchu dlatego najczęściej pojawia się on tam w pierwszej kolejności i schodzi w ostatniej. W tym wpisie przedstawię 7 rad jak schudnąć z brzucha.
 

Jak schudnąć nie tylko z brzucha

Nasz organizm jest tak skonstruowany, że mniej więcej równomiernie spala się tłuszcz z całego ciała. Jednak każdy z nas ma inne tzw. miejsc oporne czyli takie w którym tłuszcz schodzi w ostatniej kolejności. Może to być właśnie brzuch, ale mogą też być uda, ramiona czy łydki.
 
Nie będę ukrywał, że schudnięcie z miejsca opornego to nie jest taka łatwa sprawa. O ile ogólne schudnięcie jest stosunkowo proste, to schudnięcie z miejsca opornego wymaga już od nas więcej poświęcenia i wysiłku. Ogólne porady znajdziesz we wpisie jak szybko schudnąć i jak zrzucić brzuch. W tym wpisie przedstawię ostatni etap odchudzania czyli jak schudnąć z brzucha i odsłonić nasz szcześciopak czy płaski brzuch.
 

Jak schudnąć z brzucha: Zaprzyjaźnij się z kaszą

Obiad to największy posiłek w ciągu dnia. Warto więc żeby ten największy posiłek był jak najbardziej dobrany do tego co chcemy osiągnąć czyli schudnąć z brzucha. Musi być to fit obiad. Nie wyobrażam sobie schudnięcia z brzucha bez odpowiedniego dobrania składników do obiadu. Głównym składnikiem obiadu powinna być kasza. Gryczana, jaglana, kus kus, obojętnie. Do tego chude mięso lub ryby i warzywa.
 
Nie wyobrażam sobie schudnięcia z brzucha jedząc golonki, schaboszczaki, pierogi, fast foody, pizze czy po prostu cokolwiek innego co nie jest kaszą. Tak jak rygorystycznie podejdziesz do tego punkty takie efekty w postaci płaskiego brzucha będziesz mieć. Kasze i mięso można przyrządzać na kilkanaście sposobów tak więc nie ma mowy o monotonii.
 

Jak schudnąć z brzucha: Jedź dużo warzyw

Mówiąc dużo nie mam na myśli plasterek pomidora do kanapki. Plasterek to za mało. Minimum 1 ogórek / pomidor / papryka czy jakiekolwiek inne warzywa powinieneś zjeść co dziennie. Warzywa są paliwem dla organizmu. Dostarczają niezbędnej energii do działania, zapychają i nie mają kalorii. To takie perepetum mobile. Dają energie, witaminy, minerały, a nie zawierają kalorii. Niestety z roku na rok ilość spożywanych warzyw w Polsce maleje. Skąd to się bierze? Nie wiem. Jednak ty nie wpadaj w ten trend. Warzywa to najpiękniejsza i najzdrowsza rzecz jaką dała nam natura. Choć do jednego posiłku dziennie dodaj 1 warzywo. Jeżeli będzie tego więcej to rewelacja.
 

Jak schudnąć z brzucha: Dużo ćwicz

Mówi się, że dieta to 70 % sukcesu, ćwiczenia 30%. Jednak im więcej ćwiczysz tym szybciej schudniesz z brzucha. O ile schudnąć ogólnie bez ćwiczeń samą dietą się da, tak schudnąć z brzucha bez ćwiczeń się nie da. Leżąc 7 dni w tygodniu na kanapie nie ma szans spalić brzucha. Trzeba się wysilić i unieść dupsko. Nie ma rady. Jak często, jak dużo i jak mocno ćwiczyć? Minimum to 3 razy w tygodniu. Jednak fajnie jakby było to 4 czy nawet 5 dni w tygodniu. Dobrze jakby była to siłownia lub bieganie. To po prostu działa najskuteczniej.
 

Jak schudnąć z brzucha: Dodaj intensywny trening

O ile spacery i marsze wystarczą by schudnąć, to by schudnąć z brzucha trzeba podkręcić intensywność treningu. Dopiero jak się porządnie zmęczysz jest szansa, że tłuszcz na brzuchu zniknie. Najskuteczniejszy jest intensywny trening obwodowy na siłowni lub w domu bez sprzętu. Wykonaj minimum 3 serie po 5 minut intensywnego obwodu. Na siłowni może być to 5 ćwiczeń każde po 1 minucie szybkim tempem bez przerwy między ćwiczeniami : martwy ciąg małym ciężarem, przysiady małym ciężarem, podrzut sztangi z ziemi nad głowę, pompki, deska.
 
Możesz też wykonywać trening w domu. Przygotowałem intensywny zestaw ćwiczeń 3 serie po 5 minut. Potrzebujesz jedynie kawałka podłogi by go wykonać. Zestaw ćwiczeń zostanie wysłany do ciebie po podaniu adresu email.


jak szybko schudnąć z brzucha 

Jak schudnąć z brzucha: Ćwicz brzuch 2 razy w tygodniu

Prócz zwykłego treningu warto też 2 razy w tygodniu poćwiczyć mięśnie brzucha. Błędem jest ćwiczenie codziennie brzucha lub coś w ten deseń. To i tak nie da efektów jeżeli nie zastosujemy się do innych punktów z tego wpisu. Dwa ewentualnie trzy razy w tygodniu trening brzucha wystarczy. Katowanie brzucha ćwiczeniami 5 razy w tygodniu da tylko tyle, że będziemy mieli dobrze zbudowane mięśnie, ale będą one zasłonięte tłuszczem co i tak nic nam nie daje. Jeżeli ćwiczysz na siłowni to 2 razy na zakończenie treningu zrób 10 minutowy trening brzucha jak jesteś początkujący i 15 minutowy trening brzucha jak jesteś bardziej zaawansowany.
 

Jak schudnąć z brzucha: Absolutnie omijaj słodycze

O ile schudnąć podjadając słodycze co jakiś czas się da. Tak w przypadku walki o sześciopak i płaski brzuch to już trudniej. Ze słodyczami jest tak, że każdy kęs od razu odkłada się na brzuchu. Więc choćbyś nie wiadomo ile jadł kaszy i ćwiczył to i tak nie schudniesz z brzucha podjadając słodycze. Niestety taka jest brutalna prawda.
 
Słodycze – ciasteczka, batoniki, czekolada, chipsy i inne są zrobione ze specyficznych składników. Działają one na nasz organizm w taki sposób, że pobudzają wytwarzanie komórek tłuszczowych. Jesz więc kęs batonika i ten kęs batonika od razu odkłada się na twoim brzuchu. Więc albo batoniki albo plażowa sylwetka.
 

Jak schudnąć z brzucha: Pij tylko wodę i herbatki

Podobnie jak słodycze na nasz organizm działają napoje gazowane. Każda szklanka napoju gazowanego zamieniana jest na centymetr tłuszczu na brzuchu. Wlewasz w siebie płynny cukier tzw. puste kalorie, które nie mają żadnych wartości odżywczych tylko właściwości zamiany w komórki tłuszczowe.
 
Jeżeli chcesz schudnąć z brzucha to musisz przerzucić się na wodę niegazowaną. Tylko nie smakową a zwykła. Do tego pij jeszcze różnego rodzaju pro zdrowotne herbatki. Rumianek, pokrzywę, aronię, zieloną czy biała herbatę. To wszystko ma pozytywny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie.
 

Jak schudnąć z brzucha: Wspomóż się zielonymi koktajlami

To już trochę bardziej zaawansowany temat. Ja nie specjalnie przepadam za warzywami do posiłków. Dlatego robię coś o wiele bardziej zaawansowanego. Robię koktajle warzywne. Wrzucam kila rodzajów warzyw do blendera i miksuje na miazgę. Robię tak, żeby jedna porcja wyszła mi około 0,7 litra. Tak jak pisałem wcześniej. Warzywa są najlepszym źródłem wszystkiego dla organizmu. Może nie ma to bezpośrednio przełożenia na zrzucane kilogramy ale na pewno ma na ogólne zdrowie, samopoczucie i dbanie o siebie.
 

Więcej zaawansowanych materiałów jak schudnąć z brzucha wysyłam osobom zapisanym na mój newsletter


Wprowadź poniżej swój adres email żeby się zapisać.


Tagi: jak schudnąć z brzucha, jak szybko schudnąć z brzucha