Jak Ćwiczyć Żeby Szybko Schudnąć

jak skutecznie schudnąć
Co lepiej odchudza? Siłownia czy bieganie?

Jak ćwiczyć żeby szybko schudnąć

Ostatnio dostałem takie pytanie:
Za 4 tygodnie mam wesele i chciałbym zrzucić ze 3 kilogramy. Co da szybszy efekt? Siłownia czy bieganie?

Mogło by się wydawać, że jedno i drugie to sport, więc nie ma większego znaczenia co wybierzemy, byleby się trzymać planu i go realizować, a na pewno schudniemy. Jednak siłownia i bieganie są to dwa zupełnie inne typy wysiłku fizycznego oraz różni się przy nich sposób odżywiania.

Jak schudnąć biegając

Podczas biegania spalamy około 600 kalorii na godzinę. Jednak minusem biegania jest to, że angażuje ono głównie dolne partie ciała. Podczas biegania ćwiczymy głównie mięśnie nóg – mięśnie łydek i ud. Natomiast cała górną część ciała pozostaje niezaangażowana. Poprzez bieganie nie poprawiamy wyglądu mięśni powyżej pasa. Faktycznie schudnąć schudniemy jednak nasze mięśnie nie będą jędrne i smukłe. Zamiast tego będą obwisłe i będzie słabo to wyglądać.

Siłownia, crossfit, fitness, aerobik

Mimo, że podczas godzinnych zajęć fitness spalimy ogólnie mniej kalorii niż podczas godzinnego biegania korzyści z takich ćwiczeń będą lepsze niż podczas biegania. Podczas ćwiczeń na siłowni mamy niejako dwa w jednym. Po pierwsze spalamy kalorie, po drugie budujemy mięśnie całego ciała. Nie dość, że zrzucimy brzuch to jeszcze podczas treningów na siłowni wykonujemy ćwiczenia na brzuch, dzięki czemu staje się on bardziej płaski i lepiej zbudowany. Dokładnie tak samo jest z każdym innym mięśniem naszego ciała. Podczas treningu siłowego angażujemy wszystkie mięśnie.

Zobacz też: Jak Zrzucić Brzuch – 7 Sposobów

Odżywianie

Podczas treningu siłowego potrzebujemy większą ilość białka do budowy mięśni. Podczas biegania potrzebujemy większą ilość węglowodanów jako zapas paliwa i narzędzie do regeneracji. Ma to takie znaczenie, że nasz organizm będzie się domagał zwiększonego zapotrzebowania na te składniki. Najprostszym źródłem węglowodanów są słodycze, więc przy bieganiu mogą nas napadać większe zachcianki na podjadanie. Podczas fitnesowania raczej nie będzie takiej sytuacji.

Ja podczas normalnego cyklu treningowego nie miałem super zachcianek na słodycze, uzupełniałem białko po treningu i organizm nie domagał się niczego więcej. Natomiast gdy zacząłem się przygotowywać do maratonu i biegać po 40 km tygodniowo zupełnie mi takie odżywianie nie wystarczało. Mój organizm domagał się większych ilości węglowodanów. Najczęściej kończyło się to na tabliczce czekolady. To kolejny argument za tym żeby wybrać fitness.

Najszybszy sposób na chudnięcie

Jak najszybciej schudnąć

Jak widzisz moim zdaniem fitness jest zdecydowanie lepszy żeby osiągnąć idealną sylwetkę. Jednak jeżeli zależy nam żeby szybko schudnąć to najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu tych form treningowych na przemian. Jeżeli założyliśmy sobie cztery treningi w tygodniu, to najlepiej zrobić to wg schematu: fitness, bieganie, fitness, bieganie. Najlepszą metodą na odchudzanie jest ZRÓŻNICOWANIE. Zróżnicowanie wysiłku czyli chwytanie się wszelkich możliwych aktywności.

Dzięki takiej różnorodności organizm zasypywany jest gradem impulsów, które mówią mu: schudnij, zrzuć brzuch, płaski brzuch nadchodzi. Dzięki tej różnorodności właśnie ciało poddaje się procesowi odchudzania i jest to najlepsza metoda jak szybko schudnąć.

A jakie są twoje doświadczenia ? Jak schudnąć? Lepiej biegać czy postawić na trening siłowy/fitness?

4 Replies to “Jak Ćwiczyć Żeby Szybko Schudnąć”

  1. Bardzo dobrze napisany artykuł! Ćwiczenia polecam wykonywać nawet w domu (bez publiczności), natomiast bieganie tylko i wyłącznie w lesie. Pozdrawiam serdecznie!

  2. Jutro zapisuje sie na silownie zeby schudnac pare kilo i wyrobic sobie brzuch i pupe , bardzo przydatny artykul 🙂

  3. Mam pytanie, jak wiadomo, kobiecy biust składa się właśnie z tkanki tłuszczowej, czy jest jakiś sposób, żeby podczas spalania tłuszczu równomiernie z całego ciała, zminimalizować zmniejszenie biustu? Obawiam się również, że biust stanie się obwisły 🙁

  4. Malgonia says:

    F17 Najistotniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to kopa do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech sobie wpisze w google: odchudzanie przed i po

Komentarze są zamknięte.