Ćwiczenia Na Brzuch

ćwiczenia na mięśnie brzucha
6 skutecznych ćwiczeń na brzuch. W tym wpisie przedstawiam jakimi zasadami trzeba się kierować jeżeli chcesz mieć szcześciopak/płaski brzuch i jak ćwiczyć by to osiągnąć.
 

Jak spalić tłuszcz i jakie ćwiczenia na brzuch wykonywać?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza początkujących. Niestety, albo stety nasz organizm działa tak, że nie da się pozbyć tłuszczu tylko z jednej części ciała. Tłuszcz spala się równomiernie i schodzi równomiernie z całego ciała, a nie tylko z poszczególnych części. Dlatego nie da się zrzucić tłuszczu tylko i wyłącznie z brzucha. Jeżeli będzie spadać ogólny poziom tłuszczu naszego organizmu będzie też schodził on z brzucha.
 

Ćwiczenia na brzuch – podstawowe zasady

Należy rozróżnić dwie kluczowe kwestie, a mianowicie budowę mięśni brzucha oraz widoczność mięśni brzucha. Z jednej strony można mieć super zbudowane mięśni brzucha, ale są one przysłonięte warstwą tłuszczu i ich nie widać. Z drugiej strony można mieć bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, ale nie mieć zbudowanych mięśni brzucha, więc też nie będzie widać popularnych nacięć (kratek).
 
Dlatego należy zadbać jednocześnie o budowę jak i widoczność mięśni. Za widoczność mięśni brzucha odpowiada dieta, a za budowę ćwiczenia na brzuch. Poniżej przedstawiam zestaw ćwiczeń który ma na celu zbudowanie mięśni brzucha oraz jednocześnie wspomóc widoczność mięśni poprzez podkręcenie metabolizmu i spalanie tłuszczu.
 

Dieta na płaski brzuch

Praktycznie nie możliwym jest osiągnięcie płaskiego brzucha/sześciopaku bez odpowiedniego zadbania o dietę. Nie da się w jednym artykule zawrzeć wszystkiego na temat diety na płaski brzuch, dlatego przygotowałem specjalne bezpłatne lekcje na ten temat. Lekcje otrzymasz na swój adres email.

 

Najczęstszy błąd w ćwiczeniach na brzuch

Mięśnie brzucha, co niektórym może się wydawać nieprawdopodobne poprzez narosłe mity są takimi samymi mięśniami jak inne mięśnie. A to oznacza, że one również wymagają rozgrzewki przed właściwym treningiem. Chodzi o to by nie przychodzi i z marszu nie robić 50 brzuszków czy dowolnego innego ćwiczenia ale zrobić kilka powtórzeń kilku ćwiczeń, w kilku położeniach, odczekać i dopiero przystąpić do właściwego treningu. To fakt, że ćwicząc brzuch ryzyko kontuzji jest niskie niemniej nie powinniśmy omijać rozgrzewki.
 

Jak często wykonywać ćwiczenia na brzuch

Jeżeli już zgodziliśmy się, że mięśnie brzucha są takie same jak inne mięśnie to tak samo jak i innym mięśniom należy się im odpoczynek. Ćwiczenie mięśni brzucha 5 razy w tygodniu to błąd. Nie ćwiczymy 5 razy w tygodniu nóg, klaty czy pleców i tak samo nie powinniśmy 5 razy ćwiczyć brzucha. Góra 3 razy w tygodniu z dniem przerwy między ćwiczeniami. Dla przykładu niech będzie to poniedziałek, środa i piątek.
 

6 ćwiczeń na brzuch

 
Wznosy klatki piersiowej do kolan
Leżymy na plecach, nogi ugięte. Głowa uniesiona ok. 20 cm powyżej ziemi w naturalnej dla nas pozycji. Ręce nałożone na siebie, wyciągnięte przed sobą lekko ugięte w łokciach. Unosimy ciało w kierunku kolan, do momentu aż ręce znajdą się między nogami (albo zbliżą się do nich). Ręce pozostają cały czas nałożone na siebie przed sobą lekko ugięte w łokciach.
ćwiczenia na brzuch cwiczenia na brzuch
 
Łokieć do kolana
Zarzucamy lewą nogę za prawe kolano i wykonujemy skrętobrzuszek. Prawym łokciem wykonaj ruch w kierunku lewego kolana. Po powtórzeniach zmień strony i wykonaj lewy łokieć do prawego kolana.
ćwiczenia na płaski brzuch cwiczenia na plaski brzuch
 
Przyciąganie nóg do siebie
Odchyl się do tyłu, wygnij plecy delikatnie w łuk i unieś nogi. Wesprzyj się na rękach ułożonych wzdłuż ciała. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej.
5 6
 
Skłony do prostej nogi w górze
Prawa noga ugięta, lewa wyprostowana i uniesiona w górę. Głowa uniesiona ok. 20 cm powyżej ziemi w naturalnej dla nas pozycji, ręce trzymaj przed sobą. Odrwij łopatki i unieś ciało ku wyprostowanej nodze. Prawą ręką dotknij kolana, a następnie wyciągnij się i spróbuj dotknąć lewą ręką lewej stopy. Po powtórzeniach zmień strony i prawa ręka do lewej stopy.
6 8
 
Wyrzuty nóg w górę
Ręce trzymamy wzdłuż ciała lub pod pośladkami, jak nam wygodniej. Przyciągnij nogi do siebie, a następnie wyrzuć je w górę, tak aby oderwać biodra od ziemi. Wróć do pozycji wyjściowej opuszczając najpierw biodra, a potem dopiero nogi.
14 9 10
 
Wznos nóg w górę
Wesprzyj się na rękach ułożonych wzdłuż ciała. Unieś wyprostowane nogi w górę.
11 12

 

Ćwiczenia na brzuch – plan treningowy

W jakiej ilości powtórzeń i serii wykonywać te ćwiczenia? Jakie stosować przerwy?
 
To zależy od twojego stopnia zaawansowania, umiejętności i kondycji. Podstawowe założenie jest takie by wykonać wszystkie ćwiczenia bez przerwy między nimi. Czyli wykonujesz pierwsze ćwiczenie, później od razu drugie, od razu trzecie itd.
 
Te ćwiczenia na brzuch są tak dobrane, że w każdym kolejnym ćwiczeniu pracuje inna część mięśni brzucha, co pozwala wykonywać je bez zbędnych przerw.
 
Jeżeli jesteś początkujący to wykonaj 10 powtórzeń każdego ćwiczenia z ewentualnymi krótkimi przerwami między jeżeli są niezbędne. Im jesteś bardziej zaawansowany tym zwiększaj liczbę powtórzeń. Ja obecnie wykonuje po 30 powtórzeń każdego ćwiczenia bez żadnej przerwy.
 

Najlepsze ćwiczenia w domu spalające tłuszcz

Przygotowałem dla Ciebie specjalny poradnik, który zawiera 15 minutowy trening do wykonywania w domu. Jest to niezwykle skuteczny zestaw ćwiczeń, który powoduje, że metabolizm podkręca się maksymalnie a tłuszcz dosłownie znika. Wpisz poniżej swój adres email, a niezwłocznie wyśle ci ten program treningowy (w mniej jak 3 minuty). 

Napisz w komentarzu jakie są twoje ulubione ćwiczenia na brzuch

5 Replies to “Ćwiczenia Na Brzuch”

  1. dwa jajka z wieczora i nie trzeba doktora

    1. Nożyce

  2. Rowerek

  3. Nie mam

  4. wszystko prawie zrozumiałe, tylko gdzie ten plan?

Komentarze są zamknięte.