Ćwiczenia, dieta i nic nie pomaga, co zrobić aby schudnąć?

skuteczne odchudzanie
Ostatnio dostałem takie pytanie od czytelniczki: Witam, mam pytanie, mój mąż od dłuższego czasu próbuje schudnąć, ale nie może, nie całe 2 lata temu rzucił palenie i ode tego momentu strasznie przytył, próbował wiele rzeczy, ćwiczenia, dieta i nic nie pomaga, co ma zrobić aby schudnąć?
 
Tak naprawdę istnieją tylko dwa czynniki skutecznej diety. Po pierwsze jest to chęć odchudzającego po drugie jest to wiedzieć jak to zrobić. Z dietą jest tak samo jak z alkoholem czy narkotykami. Nie przejdziesz na skuteczny odwyk jeżeli sam tego nie chcesz, nikt cię do tego nie zmusi. Tak samo nie przejdziesz na skuteczną dietę jeżeli sam tego nie chcesz.
 
Wiele ludzi ma życzenie schudnąć tak samo jak 99,9% alkoholików chciałoby przestać pić. Ale tylko ten 0,01% alkoholików ma taką siłę by naprawdę przestać to robić. I tak samo jest z dietą. 99,9 % osób chciało by mieć fajną sylwetkę, ale tylko 0,01% ma realną motywację by to robić.
 
Bo chciejstwo a stanie na głowie i robienie wszystkiego by schudnąć to dwie zupełnie inne sprawy. Mówienie, że dieta nie działa, to jak mówienie, że odwyk nie działa gdzie będący na odwyku olewa wszystkie zasady i regulację.
 
Tak samo wszystkie diety kapuściana, 1000 kalorii to są brednie na potrzeby kolorowych czasopism, żeby miały o czym pisać. Wie to każdy student student dietetyki po pierwszy semestrze.
 
Diety są skuteczne. Im lepszy dietetyk/trener personalny, z większą wiedzą i doświadczeniem tym są bardziej skuteczne. Ludzie bez problemu chudną po 8, 10, 12 kilo w miesiąc. Tylko w tym przypadku spełnione są dwa warunki. Odchudzający chce schudnąć i ma dobrego dietetyka/trenera personalnego.
 
A jak ktoś się naczyta o diecie kapuścianej i do tego tylko chce schudnąć i pozostaje to w strefie chciejstwa to wtedy oczywiście, że diety nie działają. Dwa najobszerniejsze artykuły na moim blogu o tym jak skutecznie schudnąć są tutaj: jak szybko schudnąć oraz dieta. A jeszcze bardziej zaawansowane i skuteczniejsze metody utraty tłuszczu podaje osobom zapisanym na newsletter.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!