4 Zasady Skutecznego Odchudzania

dieta
Od czego zależy skuteczne odchudzanie? 4 ogólne zasady dzięki którym stracimy tyle kilogramów ile tylko chcemy. Bez znaczenia czy jest to 5 kg, 10 kg czy 50 kg. Są to uniwersalne zasady i działają na każdego i zawsze. Kolejność w tekście przypadkowa. Wszystkie są one od siebie zależne i nawzajem się uzupełniają. Brak jednego z tych elementów może nie całkowicie uniemożliwia schudnięcie ale mocno je utrudnia. Dlatego przy odchudzaniu postaraj się jak najmocniej wzbudzić w sobie te zasady.
 

Wytrwałość

Zjedz tę pigułkę to schudniesz 30 kg w 1 dzień. Niestety, ale tak to nie działa. Odchudzanie to proces. U jednych wolniejszy, u drugich szybszy ale zawsze musi upłynąć sporo wody w rzece by kilogramy stale szły w dół. Nie da się tego zrobić w dzień czy tydzień. Dlatego niezbędna jest wytrwałość. Nie sztuką jest nie jeść słodyczy przez 3 dni. Nie sztuką jest zdrowo się odżywiać przez 7 dni.
 
Jednak ogromną sztuką jest zdrowo się odżywiać przez 30 dni. Jednym prostym sposobem jak podtrzymać wytrwałość jest ułożenie planu działania czy planu odchudzania. Jeżeli nie wiesz co jutro masz zjeść, nie zaplanujesz sobie posiłku to skończy się tym, że na szybko przekąsisz coś niezdrowego.
 
Dlatego planuj zawsze wieczorem na następny dzień. Patrz co jest w lodówce, czego nie ma, co potrzebujesz, zaplanuj posiłki. Zrób listę zakupów i nie będziesz mieć jutro kłopotów z zastanawianiem się co jeść.
 

Entuzjazm i pozytywne nastawienie

Jeżeli ja bym podchodził do diety w taki sposób, że to wielka męczarnia, katorga i że nienawidzę zdrowo się odżywiać to nigdy w życiu bym się tak nie odżywiał. Dieta kojarzy się z ograniczeniami, niesmacznym jedzeniem i omijanie tego co lubimy. To wzbudza w nas negatywne emocje, negatywne nastawienie. A to mocno zniechęca do odchudzania.
 
Dlatego kluczowe jest zmienienie podejścia. Podejścia na: No dobra spróbujmy czegoś nowego i zobaczmy co się stanie. Będzie super, na pewno się uda. W końcu pozbędę się tych kilogramów. Jupi już nie mogę się doczekać 🙂
 
Takie nastawienie, taka dieta, takie podejście znacznie przyśpiesza utratę kilogramów.
 

Zaangażowanie

Ostatnio usłyszałem: ale ja rano nie jestem w stanie sobie zrobić śniadania bo idę do pracy. Wystarczy odrobina zaangażowania by rozwiązać tą sytuację. Zaangażowania czyli chciejstwa. Chce to zrobić, a nie szukam wymówek. Bo każdy z nas idzie do pracy, tylko jeden szuka powodów dlaczego ma nie zrobić sobie rano tego śniadania, a drugi szuka co zrobić by zjeść to śniadanie.
 
Dla przykładu można wstać 5 minut wcześniej i przygotować śniadanie. Można wieczorem zrobić śniadanie by było gotowe na rano. Można też wstać godzinę wcześniej, pójść pobiegać i później przygotować śniadanie. Trzeba tylko chcieć.
 

Wiedza

Czyli dokładnie co mamy robić, co jeść, jak trenować by schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Bez tej wiedzy ciężko o skuteczną walkę z kilogramami. Tutaj możemy posiłkować się albo materiałami darmowymi (jak szybko schudnąć) albo materiałami płatnymi (trener personalny Gdańsk). Jednak bez tych materiałów to jak błądzenie po omacku i szukanie właściwej drogi do schudnięcia z zamkniętymi oczami. Wielu już tę drogę przeszło i doskonale wiedzą jak zrobić to sprawnie i szybko dlatego warto korzystać z ich doświadczeń.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

2 Replies to “4 Zasady Skutecznego Odchudzania”

  1. Dokładnie, odchudzanie wymaga bardzo wiele czasu. Mi się udało schudnąć 40 kg w rok, ale była to cięzka praca!

  2. Ja uważam (nie wiem czy słusznie), ale najważniejsza przy wyzwaniach typu schudnięcie czy zmiana nawyków żywieniowych jest motywacja. Jeżeli człowiek nie czuje, że jest to odpowiedni moment na np. podjęcie próby schudnięcia to nie powinien zaczynać. Niepowodzenie, które przyjdzie z powodu zbyt niskiej bądź braku motywacji może stać sie problematyczne przy następnych próbach, innymi słowy może zniechęcać. A silną motywację z kolei podbudowuje bądź pozwala ją utrzymać na wysokim poziomie jest widoczny efekt tego co robimy!

Komentarze są zamknięte.