3 Najlepsze Książki 2016

ks

W 2016 przeczytałem kilkadziesiąt książek – głównie z dziedziny sportu/zdrowia/odżywiania. Jedne książki miały 50 stron, inne 500. Jedne były łatwe do przyswojenia, inne mega skomplikowane. Jedne napisane prosty językiem, inne mocno technicznym (niezrozumiałym dla laika). Jedne po polsku, drugie po angielsku. Z takiej mieszanki naprawdę trudno wybrać 3 najlepsze książki – jest to wręcz niemożliwe. Na potrzeby tego wpisu przyjąłem więc następujące kryterium doboru książki i tym wyborem kierowałem się przy tworzeniu tej listy. Nie są więc to obiektywnie najlepsze książki, ale najlepsze według dwóch kryteriów.
nbsp;
Najlepsze książki według dwóch kryteriów:
– łatwość zrozumienia dla osoby początkującej (nie będącej ekspertem i nie czytającej (wielu) książek z tej dziedziny),
– przydatność dla osoby początkującej.

A oto lista moich 3 książek:

Natychmiastowe uzdrawianie – Serge Kahili King

nu
Jest to książka dla osób mających przewlekłe problemy ze zdrowiem oraz osób aktywnie trenujących, które znajdą w niej metody przyspieszające regeneracji organizmu. W tej książce nie ma przepisów i systemu odżywiania. Skupia się w większość nad pracą z własną głową i umysłem i w taki sposób uzdrawia ciało (i ducha). Tytuł książki mówi o natychmiastowym uzdrawianiu i być może przedstawione w książce metody nie będą skuteczne dla każdego i w każdym wypadku, ale myślę, że każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Książka opisuje szamańskie metody uzdrawiania i jestem przekonany, że sporo osób nie wierzy w takie rzeczy, a nawet nie wiem czy jest to kwestia wiary. Uważam, że najlepiej w tym zakresie wypowiedział się sam autor książki więc po prostu go zacytuję:
„Odebrałem trening w zakresie hawajskiego szamanizmu, ale w swoim życiu poznałem również najbardziej zaawansowane techniki uzdrawiania oferowane przez współczesną zachodnią medycynę oraz najbardziej prymitywne techniki Trzeciego Świata. Dzięki temu zauważyłem bardzo istotną rzecz: niezależnie od tego, jakiego uzdrawiającego systemu użyjemy, to niektórzy ludzie dzięki niemu zdrowieją, niektórzy nie, niektórzy zdrowieją bez niego, a jeszcze inni na przekór takiemu systemowi.”

Autor opisuje uleczenie złamania ręki w kilka minut. Hmmm. W aż taką skuteczność opisywanych przez niego metod nie wierzę, nie mniej ta książka znalazła się w tym rankingu więc uważam ją za godną polecenia i polecam dla osób z przewlekłymi problemami zdrowotnymi oraz dla sportowców.

Czy można żyć 150 lat? – Michał Tombak

mt
Mimo, że nie zgadzam się w pewnych aspektach z panem Tombakiem to ta książka jak najbardziej w zestawieniu znaleźć się powinna. Pierwszy rozdział książki w którym mowa jest o oddychaniu, kręgosłupie i emocjach dotyczy 99 % ludzkości i jest bardzo trafny i choćby tylko dla tego jednego rozdziału książkę warto przeczytać. Jest ona zarówna dla zdrowych, dla chorych, dla młodych i dla starszych a pierwszy rozdział jest ponad czasowy i będzie miał wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka zawsze. Prócz teorii (praktycznej!) w książce znajduje się sporo przepisów leczniczych mikstur.

Fastlane milionera – MJ DeMarco

fl
Prócz tematyki sportu i zdrowia zdarza też mi się czytać książki biznesowe a tutaj bez wątpienia najlepszą książką jest książka DeMarco. Jeżeli nie masz pieniędzy to ta książki powie ci dlaczego. Jeżeli masz mało pieniędzy to ta książka powie ci dlaczego. Jeżeli chcesz mieć więcej pieniędzy to ta książka da ci zasady jak je mieć. Jeżeli chcesz mieć mnóstwo pieniędzy to ta książka również da ci zasady jak je mieć.

Książka w bardzo przystępny sposób opisuje kto i dlaczego pieniędzy ma dużo i kto i dlaczego ich nie ma. Przez wielu trenerów biznesowych ta książka polecana jako najlepsza książka biznesowa jaka powstała. I ja się w tym zgadzam. Książka może nie da ci bezpośrednich pomysłów jak zarobić, ale wskazuje zasady jakimi musisz się kierować by to bogactwo osiągnąć.

Jedyny problem z książka jest taki, że cały nakład został sprzedany a dodruk nowego się nie szykuj więc książki nie można kupić w księgarniach. Można jedynie nabyć ją jako ebook czyli książkę w formacie pdf, który ściągasz na komputer/czytnik.

A twoja najlepsza książka 2016 roku godna polecenia?