Odchudzanie

odchudzanie

Metod i sposobów odchudzania jest niezliczona ilość. Jedne mniej skuteczne, drugie bardziej skuteczne. Jednak z tych metoda można wyciągnąć taki żelazny kręgosłup, który towarzyszy każdej diecie. Ten kręgosłup składa się z 4 kroków– które są najskuteczniejsze i mają największy wpływ na skuteczność odchudzania. W tym wpisie nie dostaniesz obszernego opracowania jak schudnąć. Dostaniesz esencje praktycznie każdej metody odchudzania.
 

4 kroki odchudzania

Według uproszczonego schematu 30 % skutecznego odchudzania to ćwiczenia, 70 % to dieta. Czy lepiej skupić się tylko na ćwiczeniach czy tylko na diecie czy jednocześnie na ćwiczeniach i diecie? Jako trener personalny zachęcam swoich podopiecznych do jednoczesnych ćwiczeń i diet. Jednak oni dostają oni ode mnie motywację i są w stanie sobie z tym poradzić. Ty sam powienineś/aś zdecydować czy starczy ci motywacji na samodzielną pracę. Według mnie dasz radę i jednocześnie wystartuj z ćwiczeniami i dietą.
 

Krok 1 odchudzania: zacznij więcej chodzić

Tak tak, dziś wszędzie jeździmy tramwajem, samochodem bądź autobusem. Praktycznie zatraciliśmy zdolność do chodzenia. Jakby jeszcze samochodem udało się wjechać przed komputer albo przed telewizor to w ogóle byśmy zapomnieli jak się chodzi. To co towarzyszyło nam przez tysiące lat ewolucji zostało w dzisiejszych czasach praktycznie zatracone całkowicie.
 
Dlatego to co musisz zrobić to zacząć więcej się ruszać. Więcej chodzić/spacerować czy maszerować. Do sklepu zamiast samochodem pójdź pieszo. Do pracy zamiast autobusem pójdź pieszo. W niedzielę do kościoła zamiast samochodem pójdź pieszo. Tylko nie gadaj mi, że nie masz czasu chodzić. Proszę cię. Każdy ma. Wszystko zależy tylko od chęci.
 

Krok 2 odchudzania: zacznij ćwiczyć

A jeżeli uważasz, że spacerowanie to strata czasu bo wysiłek jest za mało intensywny, to rób coś bardziej kalorio spalającego czyli ćwicz. Graj, biegaj, podnoś ciężary. Ważniejsze jest regularne wykonywanie dowolnego ulubionego sportu przez ciebie niż zmuszanie się do wykonywania czynności które spalają więcej kalorii. Dlatego nie karze ci biegać czy ćwiczyć na siłowni. Po prostu rób to co sprawia ci przyjemność. Oczywiście bieganie, siłownia (fitness) i sport walki są najlepsze ale absolutnie nie musisz tego robić. Jeżeli chcesz ćwiczyć w domu, to możesz skorzystać z ułożonego przeze mnie 20 minutowego programu treningowego.
 

Krok 3 odchudzania: pozbądź się śmieciowego jedzenia

Niezwykle ważne jest pozbycie się śmieciowego jedzenia. Czyli jedzenia które wprost i z wielką mocą powoduje, że nabierasz kilogramów. Jest to jedzenie które ma mało witamin i dużo kalorii. Jakieś pomysły przychodzą ci do głowy? Nie. Bo mi cała lista: słodycze, batoniki, czekoladki, napoje gazowane, wody smakowe, pizze, kebaby, hot dogi, słodkie bułki – to tak na początek. Tego oczywiście jest więcej ale mam nadzieję, że już dostrzegasz o co mi chodzi. Z resztą przecież tak naprawdę każdy wie co jest dobre a co nie. Przynajmniej jeżeli mówimy o tych oczywistych rzeczach. Nie kupuj takich rzeczy, nie trzymaj w domu i co najważniejsze nie spożywaj. Właśnie od pozbycia się tego rodzaju jedzenia powinieneś zacząć odchudzanie.
 

Krok 4 odchudzania: zacznij jeść dobre rzeczy

Zamiast tego powienieneś/aś zapakować swoją kuchnię i lodówkę dietetycznymi rzeczami. Jakie to są? Przecież też tak naprawdę dobrze wiesz. A jak nie wiesz do słuchaj: warzywa, kasze, warzywa, kasze, warzywa, kasze, warzywa, kasze, warzywa, kasze a do tego chude pieczywo, chude mięso, chudy ser i chude wędliny, a poza tym to kasze i warzywa.
 
Na śniadanie i kolacje kolacja z chudego pieczywa, chudego ser i wędliny oraz warzywa. Na obiad kasze z warzywami i mięsem. Od tego zacznij i tego się trzymaj. Nie narzekaj, że to monotonne, bo mięso możesz przyrządzić na 20 różnych sposobów.
 

Odchudzanie jest fajne

I na koniec jeszcze jedna lekcja. Liczy się twoje podejście. Jeżeli uważasz, że dieta jest do be i fuj, jest do katorga i głodówka to na pewno ona taka dla ciebie będzie i długo na niej nie wytrzymasz. Dlatego zmień swoje podejście do diety. Jakie jest prawidłowe? Dieta to po prostu trochę więcej ruchu i niejedzenie złych produktów, a jedzenie dobrych. Ot taka zmiana ale ma wielkie konsekwencje! Więcej informacji możesz przeczytać na blogu we wpisie jak szybko schudnąć tutaj lub pobrać bezpłatny poradnik: