Wielkie Bicki Dla Kobiet – Jak Tego Uniknąć?

odchudzanie kobiety
Mimo, że ten temat poruszałem na blogu już kilka razy ciągle wraca on w rozmowach z mniej doświadczonymi w treningu kobietami. Chodzę na siłownie, ćwiczę, ale nie chcę żeby mi mięśnie urosły tylko chce trochę schudnąć. To najczęściej słyszane słowa wypowiadane przez początkujące kobiety.
 

Co zrobić, żeby schudnąć ale żeby mięśnie nie urosły? Zacznij podnosić większe ciężary

Ale jak to przecież powiedziałam, że nie chce żeby mi mięśnie urosły.. No i nie urosną. To tak nie działa. Ogólna zasada dla kobiet jest taka, że żeby urosło ci chodź trochę mięśnia, to naprawdę trzeba się o to postarać. Takie radosne ćwiczenia od czasu do czasu to zdecydowanie za mało by mięśnie urosły.
 

Mięśnie rosną przez testosteron i hormon wzrostu

Mięśnie nie rosną od ćwiczeń i treningu. Rosną od tego, że po treningu organizm wysyła do mięśnia hormon wzrostu i testosteron. Tyle tylko że u kobiet oba te hormony są na super niskim poziomie. Więc o dodatkowy kilogram mięśnia naprawdę trzeba się mocno postarać. Bardzo pilnować diety, mocno ćwiczyć i dobrze się odżywiać. Osobie początkującej absolutnie to nie grozi.
 

Dlaczego więc podnosić większe ciężary?

Takie żonglowanie i ćwiczenia hantelkami 0,5 kg; 1kg nie jest absolutnie żadnym wysiłkiem dla organizmu. Brak wysiłku = brak spalonych kalorii. Jeżeli więc radośnie machasz sobie małymi ciężarkami to tak jakbyś w ogóle nie robiła treningu. Po pierwsze nie ma to żadnego wpływu na mięśnie, po drugie ilość spalonych kalorii jest śmiesznie niska.
 
Co się stanie jak zwiększysz ciężar? Po pierwsze spalisz więcej kalorii w tym samym czasie (a o to nam chodzi). Po drugie będzie to miało wpływ na kształtowanie mięśnia. Jednak nie w taki sposób, że stanie się on większy tylko w taki, że będzie miał jędrniejszy, seksowniejszy kształt. Chcesz mieć lepszą figurę? Zacznij podnosić większe ciężary!


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!