Pierwszy Raz Na Siłowni? 5 Wskazówek Dla Kobiet

pierwszy raz na siłowni
Wybierając się na siłownię pierwszy raz można mieć wątpliwości jak korzystać ze sprzętu, jak ćwiczyć i co robić, żeby nie wyjść na głupią. Krępujące może też być pytanie instruktora czy innych osób, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Każdy tak zaczynał

Nie ma się czym przejmować, każdy z nas kiedyś był pierwszy raz na siłowni, szedł do nowej szkoły, na studia czy do nowej pracy gdzie nikogo nie znał i jakoś to przeżył. Tak samo będzie z siłownia, po pierwszym razie wszystkiego, albo chociaż podstawowych zasad się nauczysz. Po pierwsze zabierz strój oraz buty na zmianę, ręcznik i butelkę wody. Jeżeli nie wiesz jak włączyć bieżnie, albo jakąś inną maszynę poproś instruktora o pomoc. Oni od tego właśnie są, a przez większość czasu stoją i się nudzą, więc dla nich to przyjemność jak mogą z kimś porozmawiać. To, że instruktor stoi i gada z kimś innym w 90% wypadkach jest zabijaniem nudy, a nie udzielanie pomocy, więc spokojnie możesz mu przerwać.

Po pierwsze

Siłownia to nie plaża. Obcisłe sportowe getry i sportowetopy są ok, ale noszenie zbyt małych, zbyt krótkich czy zbyt skromnych ubrań nie jest czymś dobrze odbieranym. Strój bikini zostaw na plażę. Na siłowni robimy formę na plaże, ale nie chodzimy jak na niej.

Po drugie

Używanie telefonu na siłowni jest akceptowalne ale nikt nie ma zamiaru wysłuchiwać twoich rozmów z koleżanką o pracy, facecie czy innych sprawach. Dlatego smsiki i fejsbuczek mogą być, ale jak chcesz dłużej pogadać to wybierz jakiś odległy kąt, żeby nie rozpraszać innych, którzy przyszli na siłownię poćwiczyć.

Po trzecie

Zajęcia grupowe to nie kółko do pogaduch. Jeżeli przyszłaś poćwiczyć, to skup się na ćwiczeniach. Przed i po zajęciach jak najbardziej możesz gadać do woli, ale gdy instruktor rozpoczyna zajęcia, to skup się na tym co on mówi, a nie na tym co ty masz do powiedzenia.

Po czwarte

Używaj ręcznika na siłowni (tyczy się to również mężczyzn). Wszyscy pocimy się na siłowni, ale swój pot jesteśmy w stanie znieść, innych wprawia nas w obrzydzenie. Dlatego po skończonych ćwiczeniach na bieżni czy innej maszynie wytrzyj po sobie i doprowadź to miejsce do porządku.

Po piąte

Rozumiem, że można przebierać się w szatni nago, ale suszenie włosów nago czy chodzenie nago w kółko i rozmawianie przez telefon to już przesada. Poza tym wiem, że twoje włosy są piękne i długie, ale nie zostawiaj ich w zlewie ani pod prysznicem.