Marihuana a Trening

marihuana a trening
Czy palenie zioła ma wpływ na odchudzanie bądź budowanie mięśni? Czy je spowalnia czy przyśpiesza? W tym wpisie postaram się rozstrzygnąć czy marihuana ma pozytywny czy negatywny wpływ na kwestię budowania sylwetki. Większość zawodowych sportowców unika alkoholu i narkotyków. Jednak zdarza się pewna grupka która regularnie pije oraz pali zioło i osiąga bardzo dobre rezultaty. Co w tej kwestii mówią badania naukowe?
 

Wpływ marihuany na poziom testosteronu

Gdy chcemy rozpatrzyć wpływ marihuany na osiągi sportowe musimy potraktować ją jako produkt dosłownie z grupy ziół. Zioła najczęściej działają na nasz organizm poprzez oddziaływanie na produkcję hormonów. Każde zioło wpływa na produkcję (lub zaprzestanie produkcji) jakiegoś hormonu. Marihuana w kontekście osiągów sportowych ma wpływ na poziom testosteronu.
 
Ogólna zasada jest taka, że im mamy więcej testosteronu tym szybciej biegamy, więcej wyciskamy, mamy mniej tłuszczu czyli jesteśmy bardziej wysportowani. W takim wypadku jeżeli marihuana pobudza produkcję testosteronu to możemy mówić, że wspomaga ona atletyzm. W przypadku gdyby obniżała produkcję testosteronu mówimy, że przeszkadza ateltyzmowi. Co mówią więc badania?
 

Badania w pewnym aspekcie są niejednoznaczne

Z części przeprowadzonych badań wynika, że palenie trawki obniża poziom testosteronu. Natomiast z innych badań wynika, że nie ma na niego wpływu. Tych badań było znacznie więcej jednak przedstawie wam dwa z nich.
 
W jednym z badań grupa 20 mężczyzn paliła trawkę minimum 4 razy w tygodniu przez pół roku. Po tym czasie ich poziom testosteronu był o 46 % niższy niż grupy kontrolnej nie palącej trawki.
 
Natomiast w innym badaniu przeprowadzano testy na łącznie 75 kobietach i mężczyznach. W tych badaniach nie wykazano istotnego wpływu marihuany na poziom testosteronu.
 

Podsumowanie

Mimo niejednoznaczności w badaniach można wyciągnąć wniosek, że wpływ palenia trawki na trening jest negatywny lub neutralny. Żadne z badań nie pokazało pozytywnego wpływu palenia marihuany na rozwój atletyzmu.
 
Osobiście uważam, że palenie trawki ma negatywny wpływ na poziom testosteronu i przeszkadza w budowaniu sylwetki. O ile na poziomie amatorskim czy nawet pół zawodowym ten wpływ nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia to na poziomie zawodowym robi to już znaczną różnicę i sportowcy będący na najwyższym poziomie będą przegrywać z zawodnikami nie palącymi.
 

A czy według Ciebie palenie trawki ma wpływ na osiągane wyniki sportowe? Podziel się swoją opinią w komentarzu


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Zbudować Mięśnie?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Zaawansowanych Trików i Porad!

One Reply to “Marihuana a Trening”

  1. Palenie trawki powoduje przede wszystkim atak glodu i ogolne rozleniwienie ..nie wpomne nawet o obnizeniu motywacji do wszystkiego – nie tylko do sportu. Z moich doswiadczen z moja dziewczyna nie mam watpliwosci, ze ziolo obniza poziom testosteronu – po paleniu 's..’ z dziewczyna byl ZNACZNIE slabszy.
    Obecnie nie pale i w moim zyciu wszystko zmienilo sie na lepsze ..lepsza praca, lepsza kobieta (zona), 15kg mniej i znacznie lepsze samopoczucie 🙂

Komentarze są zamknięte.