Kiedy Najlepiej Biegać By Chudnąć

bieganie
Która pora na bieganie przy odchudzaniu jest najlepsza. Rano na czczo czy po południu? Na początek należy rozróżnić dwa rodzaje biegania. Bieganie dla odchudzanie i bieganie dla biegania. W tym wpisie zajmiemy się tylko i wyłącznie bieganiem dla odchudzania czyli bieganiem, które ma pomóc nam stracić tkankę tłuszczową.
 

Kiedy najlepiej biegać

Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwszą jest bieganie rano na czczo. Drugą opcją jest bieganie w ciągu dnia już po posiłku. Różnica jest ogromna. Chodzi między innymi o różne źródła paliwa i przemiany metaboliczne w organizmie w które nie będę się zgłębiał. Z badań wynika, że najskuteczniej wspomaga odchudzanie bieganie na czczo. Czyli wstajemy rano, pijemy szklankę wody (lub dwie) i udajemy się na 40-60 minutowy bieg nie jedząc nic przed wyjściem.
 
O ile uważam, że trening na siłowni na czczo jest błędem (z powodu braku energii na ćwiczenia) tak bieganie na odchudzanie na czczo uważam za dobrą praktykę.
 

Jak powinno wyglądać bieganie na odchudzanie

Bieg osoby początkującej powinien być nie wiele szybszy od truchtu. Nie powinno być to rwanie na pałę tylko bardzo spokojne bieganie wolnym tempem przez 40 do 60 minut. Nie dłużej i nie szybciej. Przy takim biegu nie potrzebujemy tyle energii co na siłowni i wykonanie takiego treningu rano przyśpiesza odchudzanie.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Zbudować Mięśnie?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Zaawansowanych Trików i Porad!