Jeżeli Obracasz Się Wśród Grubasów, to Grubasem Jesteś Lub Grubasem Się Staniesz

otyłość
Wiem, że to mocny i nieco kontrowersyjny tytuł. Jednak już US Army zauważa, że dla żołnierzy największym zagrożeniem nie jest alkohol, narkotyki czy papierosy, a otyli współtowarzysze. Dodatkowo co ma z tym wspólnego dźwig i guru motywacyjny?
 

Jesteś wypadkową swoich 5 najbliższych przyjaciół

W psychologii sukcesu jest takie powiedzenie: pokaż mi swoich 5 najbliższych przyjaciół a powiem ci jakim jesteś człowiekiem i ile zarabiasz.
 
W 90% przypadków twoje zarobki są na poziomie +-20% w stosunku do twoich najbliższych przyjaciół. Z resztą zrób sobie test. Pomyśl ile zarabiasz ty, a ile zarabiają twoi przyjaciele? Czy są to zarobki na zbliżonym poziomie?
 
Oczywiście, że są. Ciężko mi uwierzyć żeby Bill Gates przyjaźnił się z ochroniarzem czy sprzątaczką. Bez urazy oczywiście. Takie są po prostu fakty. Bill Gates przyjaźni się z biznesmenami na jego poziomie finansowym. Już dawno w psychologii bowiem odkryto, że lubimy tych, którzy są podobni do nas.
 

Twoje bycie fit przerzuca się na innych. Tak samo jak nie bycie fit.

Jeżeli wśród twoich najbliższych znajomych są osoby regularnie trenujące, dbające o sylwetkę, to ma to też wpływ na ciebie. Motywuje cię również do tego by o sylwetkę zabrać.
 
Natomiast jeżeli regularnie spotykasz się z osobami otyłymi to one zarażają cię swoją demotywacją i brakiem dbania o siebie. Możesz być najbardziej zmotywowany i zdeterminowany jednak jeżeli odpowiednio dużo czasu spędzasz z takimi osobami to w końcu one wyssają z ciebie cała motywację.
 
W armii amerykańskiej zauważono, że jeżeli w jednym oddziale znajdują się osoby otyłe i wysportowane. To po odpowiednio długim czasie osoby otyłe demotywują osoby wysportowane do uprawiania ćwiczeń.
 

Jeżeli chcesz schudnąć, to znajdź sobie fit znajomych

To czego jest więcej zwycięża. Jeżeli wśród 5 twoich znajomych 5 jest otyłych a ty ćwiczysz, to zadając się z nimi w końcu porzucisz ćwiczenia. Natomiast jeżeli ty jesteś otyły, a znajdziesz sobie 5 znajomych ćwiczących, to jest ogromna szansa na to, że to oni zmotywują cię do ćwiczeń. Co więcej mogą dać ci taką motywację, której ty sam nigdy nie osiągniesz.
 
Kiedyś usłyszałem poradę jaką udzielał jeden z guru motywacyjnych. Zapytany jakiej rady udzieliłby osobie, która chciałaby zarabiać więcej. Nie opowiadał nic o pracy, szkoleniach, mentorach. Powiedział: znajdź sobie znajomych, którzy zarabiają 10 razy więcej od ciebie. Tyle.w
 

Zostaniesz dźwignięty

Działa to na zasadzie dźwigu. Większość wdźwignie (lub opuści) cię na swój poziom. Bez względu czy będzie to poziom dna czy poziom szczytu. Parafrazując radę guru: jeżeli chcesz schudnąć znajdź sobie znajomych, którzy są wysportowani i fit. Tyle.