Jak W Prosty Sposób Przygotować Prawidłowy Obiad Dietetyczny

maxresdefault
Dieta kojarzy się z wymyślnymi potrawami i godzinami spędzonymi w kuchni. Prawda jest taka by przyrządzić coś dietetycznego potrzeba trochę czasu spędzić w kuchni jednak nie muszą to być godziny a najczęściej udaje się uwinąć w 30 minut. Do tego potrawy nie muszą być skomplikowany. Wystarczy trzymać się prostej zasady:
 
– 1/4 talerza mięso
– 1/4 talerza węglowodany
– 1/2 talerza warzywa
 
Wyobraź sobie talerz obiadowy. 1/4 powierzchni talerza powinny zajmować węglowodany, 1/4 mięso i połowę warzywa.
 
Mięso najlepiej niech to będzie mięso z indyka bądź kurczaka. Jest ono najmniej kaloryczne i najbardziej odpowiednie dla osób, które się odchudzają. Najlepiej takie mięsa smażyć na łyżce oliwy z oliwek. Dodatkowo warto unikać jakiegoś wymyślnego i wielkiego przyprawiania tego mięsa. Kurczaka można przyrządzić na 20 różnych sposobów tak więc nie ma co narzekać na monotematyczność.
 
Węglowodany czyli ryże i kasze. Zwłaszcza kasze są bardzo polecane osobą, które chcą schudnąć. Kasza gryczana, jaglana, kus kus czy inne. Dla pań odpowiednia porcja to do pół woreczka, a dla panów cały woreczek. Kasze są świetne bo zajmują bardzo dużo obejętności a mają mało kalorii. Dlatego nie trzeba ograniczać się z ich ilością.
 
Połowę talerza powinny zając warzywa. Nie muszą to być jakieś konkretne warzywa. Weź te, które najbardziej lubisz. Pomidory, ogórki, sałaty, papryki, panuje tutaj dowolność byleby faktycznie zajmowało to pół talerza.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!