Opinia o Jagodach Goji

jagody goji opinie
Jagody Goji to najzdrowsze owoce świata? Opinie na ich temat są różne. Przedstawiam moją.

Opinie o jagodach goji

W internecie można znaleźć różne opinie o jagodach goji. Jedne potwierdzają, że są to najzdrowsze owoce świata, natomiast inne mówią o tym, że to marketingowy wytwór i nie ma nic wspólnego z odchudzaniem.

Tak różne opinie w moim mniemaniu wynikają z błędnego sklasyfikowania jagód goji. Osoby, które krytykują jagody goji porównują je z jagodami accai, które są reklamowane jako cudowny preparat do walki z kilogramami. Temat jagód accai to wątek na osobny temat, więc skupmy się na jagodach goji.

Właściwości jagód goji

Jagody goji zawierają liczne antyutleniacze, substancje przeciw starzeniu się oraz liczne inne pierwiastki. Klika faktów:
Wapń (112mg/100g)
Potas (1.13 mg/100g)
Żelazo (9mg/100g)
Cynk (2mg/100g)
Selen (50 mikrogramów/100g)
Ryboflawinę (1.3mg/100g)
Witaminę C (148mg/100g)
Beta-karoten (7 mg/100)

Jagody goji zawierają duże ilości żelaza, selenu, witaminy C i beta karotenu. Jagody goji są polecane dla osób, które cierpią na niedobór żelaza. Jedynie pokrzywy zawierają podobną ilość żelaza co jagody goji. Jednak nie każdy przepada za piciem wywarków z pokrzywy. Również w jagadach goji zawarta jest stosunkowo wysoka ilość selenu. Natomiast dla porównania w cytrynie znajduje się (53 mg/100g) witaminy C. Marchewka zawiera (15mg/100g) beta-karotenu.

Moja opinia o jagodach goji

Jagody goji są świetnym uzupełnieniem witamin i minerałów. Nie mają one nic wspólnego z odchudzaniem. Porównywanie ich z jagodami accai jest błędne. Jagody goji bardziej można porównać do żurawiny. Co żurawina ma wspólnego z odchudzaniem? Ano też nic.

Jagody goji to nie jest preparat na odchudzanie. Jagody goji to dodatek do tego, żeby mieć więcej energii, świetnie się czuć i uzupełnić odpowiednie dawki witamin. W smaku nie są one rewelacyjne, ale też nie taki jest cel ich spożywania. Zalecana dawka to dwie łyżki stołowe dziennie.

Jagody goji to nie żadne cudo i preparat na odchudzanie. To bardzo ciekawy owoc, który od czasu do czasu można włączyć do swojej diety i będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało.

A ty próbowałeś/aś jagód goji? Podchodzi ci ich smak? Masz jakieś inne przemyślenia? Podziel się nimi w komentarzu.

3 Replies to “Opinia o Jagodach Goji”

  1. Dokładnie, żadna smakowa rewelacja, ale ze względu na wyjątkowe właściwości i skład często czubata łyżka ląduję w mojej owsiance (tuż obok innych suszonych owoców) 😉

  2. Ja kiedyś dostałam próbkę przy zakupie herbaty-specyficzny smak. Jest tyle firm…które jagody mają najlepsze właściwości w stosunku do ceny?

    1. Ciężko powiedzieć. Próbowałem wiele rodzajów. Te tańsze i te droższe. Osobiście wole zapłacić więcej i kupić droższe, w domyśle lepsze. Bo różnica w smaku między najtańszymi a najdroższymi jest znaczna (na korzyść droższych). Oczywiście kwestia smaku – dla kogoś innego może być odwrotnie.

Komentarze są zamknięte.