Dziennik Odchudzania – Czyli Jak Poprawić Swoją Samodyscyplinę

dziennik odchudzania
Jednym z głównych problemów osób odchudzających się jest nieumiejętność wytrwania w diecie/ćwiczeniach/zdrowym trybie życia. Na szczęście istnieje proste narzędzie poprawiające naszą samodyscyplinę.

 

Monitoring postanowień

Tym prostym narzędziem pomagającym wytrwać w postanowieniu jest codzienny monitoring zadania i odhaczanie jego wykonania lub nie wykonania. Zajmuje to około 30 sekund dziennie a znacząco zwiększa samodyscyplinę.
 
Różne badania pokazują, że monitorując swoje postanowienia znacząco zwiększamy szanse ich realizacji w porównaniu do niemonitorowania postępu. Ta prosta czynność podświadomie na nas wpływa i wymaga od nas realizacji tego co sobie założyliśmy.

 

Dziennik odchudzania

Dziennik odchudzania / kalendarz odchudzania / dziennik postępu to narzędzie w którym codziennie zaznaczamy czy wytrwaliśmy w danym postanowieniu, nie wytrwaliśmy czy tego dnia ono nie obowiązywało.
 
Gdy danego dnia wytrwaliśmy w założonym postanowieniu, to zaznaczmy zielonego plusa +
gdy tego dnia postanowienie nie obowiązywało, to zaznaczmy zielony myślnik –
gdy nie wytrwaliśmy w postanowieniu zaznaczamy czerwony x
 
Cała zabawa polega na tym by zebrać jak najwięcej zielonych znaczków. Choć tak naprawdę nie liczy się ilość zielonych znaczków tylko to by codziennie, powtarzam codziennie usiąść na 30 sekund i zaznaczyć odpowiednim znaczkiem realizację naszego postanowienia.
 
Gdy postanowiliśmy, ze będziemy biegać w poniedziałek, środę i piątek, to codziennie siadamy i odnotowujemy co się wydarzyło danego dnia (przykład – patrz zdjęcie powyżej). Dla każdego postanowienia najlepiej mieć osobny dzienniczek. Taki dzienniczek możemy sobie wydrukować lub odhaczać na komputerze.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!