Ćwiczenia Na Szerokie Barki

ćwiczenia na szerokie barki
Im facet szerszy w barach tym przystojniejszy. To prawda! Pokazuję 6 ćwiczeń jak być szerszym jedynie przy użyciu hantli, więc trening może być wykonywany w domu.

Ćwiczenia na szerokie barki

Jak być szerszym w barach, jak być szerszym w barkach. 6 ćwiczeń, które spowodują rozrost bocznych aktonów mięśnia naramiennego i poszerzą nas.

Podciąganie na drążku szerokim nachwytem

Podciąganie na drążku szerokim nachwytem do zdecydowanie najlepszy sposób na wizualne poszerzenie barków. Samo ćwiczenie jest na mięśnie najszersze grzbietu,nie na barki, ale szerokie plecy bardzo mocno poszerzają sylwetkę.

Drążek łapiemy nachwytem, szerokość chwytu drążka jest większa niż szerokość naszych barków o 20-30 cm. Im szerzej będziemy chwytać drążek tym bardziej będziemy pobudzać mięśnie do rozrostu w szerz pleców. Z drugiej strony uchwyt ten powinien umożliwić wykonanie swobodnego podciągnięcia.

To ćwiczenie jest bardzo trudne, dlatego zaleca się dla osób początkujących nie podciąganie, a opuszczanie. Wykonaj 3 serie po 8 powtórzeń. Złap szeroko drążek po czym wyskocz, zajmij pozycję jak przy końcu ruchu i zacznij powoli się opuszczać. Opuszczanie powinno trwać około 5 sekund. Dla osób początkujących jest to o wiele lepsze niż podciąganie, gdy nie są w stanie zrobić kilku powtórzeń. 1 – 2 minuty przerwy między seriami w zależności od potrzeby.
jak być szerszym w barach

Pompki V

Nogi wyprostowane, dłonie skierowane do siebie. Podchodzimy wyprostowanymi nogami najbliżej jak jesteśmy w stanie, tak aby utworzyć ciałem odwróconą literę V. Następnie opuszczamy brodę do ziemi i unosimy z powrotem do góry.
Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. 1 – 2 minuty przerwy między seriami w zależności od potrzeby.
pompki v

Wyciskanie hantli ze skrętem

Siedzimy na ławeczce, plecy wyprostowane. Hantle trzymamy z przodu, trzymamy hantle kciukiem do zewnątrz. Wykonujemy wyprost ramion z jednoczesnym obrotem nadgarstków. Tak by na górze kciuki były do wewnątrz. Podczas ruchu do góry wykonujemy wydech.
Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. Minuta przerwy między seriami.
wyciskanie hantli ze skrętem

Wyciskanie hantli bokiem

Stoimy, plecy wyprostowane. Ramiona ułożone wzdłuż tułowia. Podnosimy hantle aż do osiągnięcia poziomu z barkami. Łokcie cały czas wyprostowane, jednak nie przeprostowane (nigdy nie prostujemy łokci na 100 % i nie blokujemy ich).
To ćwiczenie wykonujemy mniejszym ciężarem niż wyciskanie hantli ze skrętem. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.
wyciskanie hantli bokiem

Wyciskanie hantli przodem

Stoimy, plecy wyprostowane. Ramiona ułożone wzdłuż tułowia. Unosimy hantle nieznacznie powyżej linii barków, nie wyżej niż poziom oczu. Łokcie cały czas wyprostowane, jednak nie przeprostowane (nigdy nie prostujemy łokci na 100 % i nie blokujemy ich).
To ćwiczenie wykonujemy mniejszym ciężarem niż wyciskanie hantli ze skrętem. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.
wyciskanie hantli przodem

Podciąganie hantli wzdłuż tułowia

Stoimy, plecy wyprostowane. Podciągamy hantle wzdłuż ciała na zewnątrz. Na samej górze łokcie zatrzymujemy w naturalnej pozycji (kąt około 30 stopni). Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. Minuta przerwy między seriami.
podciąganie hantli wzdłuż tułowia