Blog o Odchudzaniu

fitness blog
Kilka słów o blogu. Po co i dla kogo.

Blogi o odchudzaniu

Blogi o odchudzaniu są źródłem cennej wiedzy i inspiracji. Internet jest pełen blogów, na których można poznać wiele ciekawych osób, z których każda ma do przekazania swoją historię, swoje przeszkody i swoje metody. Stajemy się społeczeństwem, które chce pomóc sobie nawzajem. W końcu obok nas żyje tyle osób niezadowolonych ze swojej figury i szukających informacji jak szybko schudnąć, że spokojnie starczy dla każdego z nas, nie musimy z naszą tajemnicą jak zrzucić brzuch chować się przed światem.

Kim są osoby prowadzące blogi o odchudzaniu?

Zaletą blogów o odchudzaniu jest to, że są pisane nie przez niewysportowanych dziennikarzy (jak ma to miejsce na dużych portalach), a przez osoby, które na co dzień pasjonują się zdrowym trybem życia, dietą, odchudzaniem i ćwiczeniami. Z pierwszej ręki dostajesz to co sprawdzone i to co działa.

Blog – odchudzanie, fitness – dla kogo?

Można zadać pytanie czemu ma to służyć, albo po co to komu? Na rynku są tony tabletek odchudzających i suplementów spalających tłuszcz, których wartość jest… powiedzmy delikatnie… bardzo dyskusyjna. Wierzę, że świetną sylwetkę można osiągnąć w oparciu o racjonalne żywienie i odpowiednie ćwiczenia. Blog o odchudzaniu jest dla każdego, kto poszukuje pomocy w realizacji celów, planów i marzeń.

odchudzanie blog

Jak założyć blog o odchudzaniu?

Myślę, że istnieją dwie drogi odrębne, które prowadzą do założenia bloga o odchudzaniu.

Wtedy, gdy sam walczysz (lub walczyłeś i wygrałeś) z kilogramami i chcesz podzielić się swoimi zmaganiami ze światem. Opisujesz jak ćwiczysz, co jesz i jak to na ciebie wpływa. Druga droga to kiedy jesteś pasjonatem ćwiczeń, fitnessu, zdrowego trybu życia i chcesz podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami na ten temat.

Fitness blog – jak zacząć?

Na początek mogę polecić ci żebyś zapoznał się z trzema książkami:
– Frederic Delavier – Atlas treningu siłowego
– Pat Manicchia – Anatomia treningu siłowego
– Grzegorz Kożuch, Piotr Machalski – Dieta zwycięzców
blog o odchudzaniu

Blog o odchudzaniu

Blog o odchudzaniu powinien być kopalnią wskazówek i informacji jak szybko schudnąć i jak zrzucić brzuch. Co kilka dni będę pisał artykuły przybliżające tematykę odchudzania i fitness. Będziesz mógł również przeczytać tutaj o rozmaitych, ciekawych wydarzeniach sportowych w których biorę udział lub które mnie inspirują do bycia coraz lepszym atletą i zawodnikiem.

Fitness blog

Dlaczego akurat fitness blog? Ponieważ w 100 % nie jestem ani kulturystą, ani trójboistą, ani ciężarowcem, ani biegaczem, ani kolarzem, ani pływakiem, ani zawodnikiem sztuk walki. Fit z angielskiego to dopasowany. Tak samo ja się dopasowuje do każdej z tych dyscyplin i z każdej staram się wyciągnąć to co najlepsze i najprzyjemniejsze dla mnie.

Blog o odchudzaniu źródłem wiedzy

Uważam, że blog o odchudzaniu powinien dostarczać jak najlepszej wiedzy by postronne osoby mogły z niej skorzystać i osiągnąć taką figurę jaką tylko chcą. Dodatkowo musi być ona dostarczona w przyjaznej i zrozumiałej formie.

Moją wiedzę czerpię głównie z anglojęzycznych źródeł, starając poświęcić się minimum godzinę dziennie na czytanie książek, publikacji oraz oglądanie materiałów wrzucanych przez czołowych zawodników i trenerów.

Poza tym cały czas szlifuję swoje umiejętności pisania by przekazywać wiedzę jak najprościej i w jak najbardziej zrozumiały sposób.

One Reply to “Blog o Odchudzaniu”

  1. Będę śledzić 🙂 Szukałam czegoś takiego!

Komentarze są zamknięte.