6 Trików Jak Wytrwać Na Diecie

dieta
Dieta to wyzwanie, a jak każde wyzwanie wymaga ono motywacji i determinacji do jego ukończenia. 6 trików jak ułatwić sobie okres odchudzania i wytrwać na diecie.
 

Powiedz wszystkim o swoich planach

Publiczne deklaracje są bardzo dobre. Nie tylko musisz teraz udowodnić sobie, że dasz rade, ale musisz też udowodnić innym. Powiedz znajomym/dziewczynie/rodzicom, że zaczynasz odchudzanie i że pilnujesz diety. Niezależnie jak oni na to zareagują i tak możesz to odwrócić na swoją korzyść.
 
Po pierwsze mogą cię wspierać, co bardzo ułatwia odchudzanie. Tylko wspieranie to ma być motywacją, a nie mówieniem Ci, że jak się nie uda, to nic się nie stanie i że tak będą dalej cię kochać/lubić. To nie jest motywacja, to jest przyzwolenie na porażkę, a tego nie chcemy.
 
Po drugie, gdy spotkasz się ze stwierdzeniem, że „To nie jest dla ciebie i tak ci się nie uda, po co w ogóle się za to zabierasz” to odwróć to na swoją korzyść i pomyśl o tym jak o wyzwaniu, pomyśli sobie „Ja ci jeszcze pokaże/udowodnię ci, że się mylisz”.
 

Zrób zdjęcie PRZED i powiedz na głos do siebie, że od dziś zaczynasz dietę

Niezwykle ważny jest pierwszy dzień diety. Musisz mieć poczucie, że dieta już się rozpoczęła i nie możesz sobie pozwolić na słodycze i przekąski. Zazwyczaj odkładamy dietę na mityczne jutro. Od jutra zacznę się odchudzać, od jutra przestanę jeść słodycze, od jutra przestanę pić colę. Bez konkretnej daty rozpoczęcia diety tak naprawdę nigdy jej nie rozpoczynamy.
 
Dlatego stań przed lustrem, zrób sobie zdjęcie i powiedz „Tak, od dziś zaczynam dietę”. Ile razy później najdzie cię myśl żeby przekąsić coś słodkiego, to mówi sobie: „Ale przecież nie mogę tego zjeść, bo jestem teraz na diecie”. Takie myślenie znacznie oddala pokusę zjedzenia sobie czegoś niepotrzebnego.
 

Zaplanuj sobie posiłki

Nie ma nic gorszego na diecie niż nie zaplanowanie sobie posiłku. Nie zaplanowanie posiłku sprawia, że wracamy do domu z pracy, patrzymy do lodówki, a tam nic nie ma. Nie chce się nam iść do sklepu, więc jemy to co mamy pod ręką. Planowanie i robinie zakupów dzień wcześniej to jeden z najważniejszych aspektów na diecie. Bez tego każda dieta może się od razu wysypać. Dlatego każdego wieczora przysiądź na 3 minuty, spójrz do lodówki i zrób listę co musisz kupić na jutro by zrobić dietetyczne danie.
 

Jedź śniadanie

Dieta, to nie unikanie jedzenia, tylko jedzenie określonego jedzenia o określonej porze. Gdy nie zjemy śniadania by zaoszczędzić kalorie, zwróci się to przeciwko nam podwójnie w trakcie danie. Będziemy mieli o wiele większą chęć podjadania, jeżeli nawet uda nam się zwalczyć, to zjadane przez nas porcje będą znaczne większe niż powinny być.
 
Nie unikamy śniadań na diecie. Należy je jak najbardziej spożywać. Niech nawet to będzie coś małego ale po nocy koniecznym jest zjedzenie czegoś co pobudzi organizm i sprawi, że nabierze on energii do działania.
 

Pozbądź się wszystkiego co może cię kusić

Nie ma nic gorszego niż otwarte pudełko ptasiego mleczka w momencie, gdy my jesteśmy podrażnieni i mamy ochotę na coś słodkiego. Gdy tylko zobaczymy takie pudełko kończy się obsesyjnym myśleniem o nim. A właściwie o słodkościach w nim zawartych. W końcu nie wytrzymujemy i wcinamy całe pudełko. Na czas diety, na czas odchudzania jak najbardziej zalecam się pozbyć wszystkich słodkich i wszystkich niezdrowych przekąsek jakie trzymasz w domu.
 

Pozbądź się stresów

Stres może łączyć się z napadami głodu. Niektórzy ludzi po prostu zagryzają stres. Są zestresowani, a jedynym ich sposobem na jego rozładowanie jest wkładanie coraz to nowego jedzenia do buzi. Jeżeli próbujesz schudnąć to za wszelką cenę unikaj stresu. Jeżeli stresu unikać nie możesz to znajdź swój sposób na jego rozładowanie, ale nie poprzez jedzenie. Dla jednych będzie to 30 minutowy spacer, dla innych będzie do medytacja, a dla jeszcze innych będzie to wysiłek fizyczny.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch? Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym? Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!