5 Zdrowych Produktów Zabijających Twój 6pak

dieta

Potrawy, które niszczą Twoją ciężką pracę nad płaskim brzuchem kiedy je jesz. Mają opinię zdrowych, ale zawierają bardzo dużo kalorii i należy ich unikać.

1. Jogurt z owocami

Czy może być coś lepszego niż zdrowy jogurt ze świeżymi owocami na przekąskę? Cóż niestety okazuje się, że jak najbardziej. To jedna z głównych czyhających pułapek nie tylko na adeptów wszelakich sportów ale i na osoby o wyższym stopniu zaawansowania. Przecież jogurty są zdrowe i polecane przez wszystkich.

Prawda jest taka, że taki jogurt jest tak naprawdę mixem cukru, syropu glukozowo-fruktuzowego i wkładki smakowej. Nie ma w tym ani krzty niczego dobrego i zdrowego, a zawiera pełno kalorii. Jeden kubeczek jogurtu (200 gram) to nawet !! 600 !! kalorii. Czyli trzymając się diety 2400 kalorii to przez cały dzień należy spożyć wyłącznie 4 kubeczki takiego specyfiku. Masakra! Zamiast tego wybierzmy jogurt naturalny i zmieszajmy go z prawdziwymi świeżymi owocami.
Typowy jogurt owocowy.
dieta

2. Sok owocowy

No, ale przecież coli pić nie kazali, a zamiast tego soki. Pod względem zdrowotności na pewno ten argument się broni, jednak pod względem budowania 6paka już ani trochę. Soki są płynną formą kalorii. Nie gryziemy ich, nie zastanawiamy się nad nimi i nie kontrolujemy ile ich pijemy, a wszystko to się odkłada. Pijąc takie soki spożywamy czysty cukier. Dla przykładu 1litr Tymbarku to !sick! 20 łyżeczek cukru!
odżywianie

3. Produkty light i bez tłuszczowe

Wydaje się, że skoro się odchudzamy, to produkty typu light, slim, fat free, cugar free itd. są dla nas odpowiednie. One tylko z pozoru są mniej kaloryczne. Coca cola reklamowała się, że ‘coca cola light’ ma taki sam smak jak zwykła ‘coca cola’, a przy tym nie zawiera wcale kalorii. Pytanie jak to możliwe? Jeżeli ma taki sam smak a nie ma kalorii, tzn. że została wypchana inną chemią i innymi słodzikami, które ten smak odwzorowują.

Najczęściej są to produkty naszpikowane chemią i węglami prostymi. Faktycznie spożywamy mniej kalorii, ale ilość substancji sztucznych w pełni rekompensuje tę ‘stratę’. Zadaj sobie pytanie czy na pewno chcesz brać udział w długoletnim eksperymencie, który ewentualnie zaprocentuje wyrośnięciem drugiej głowy?

4. Rolki sushi

Są to naładowane węglowodanami bomby niszczące każdą dietę. Zawierają znikomą ilość ryby, zamiast tego napakowane są lepkim ryżem by utrzymać całość w kupie. Zestaw 6 kawałków zawiera 800 kalorii. Taki mały posiłek a dostarcza tyle kalorii co paczka czipsów.

5. Guacamole

Meksykański sos (salsa) przyrządzany na bazie awokado. Najczęściej stosowany w połączeniu z różnego rodzaju czipsami i przekąskami. Ale skupy się na samym guacamole. jedna łyżeczka zawiera około 40 kalorii, z czego 2/3 pochodzi z tłuszczu. Co gorsza nigdy nie kończy się na jednym kęsie. Zazwyczaj spożywamy 8-10 łyżeczek tego sosu!