5 Sposobów Jak Obniżyć Estrogen

estrogen
Ten damski hormon nie jest w nadmiarze pożądany u panów. Wywołuje on powiększanie się piersi i gromadzenie się tłuszczu w miejscach zarezerwowanych normalnie dla kobiet, czyli na biodrach. Widać to szczególnie u mężczyzn z dużą nadwagą gdzie nadmiar kilogramów osadza się na biodrach.
 
Jeżeli walczysz z kilogramami, to powinieneś pozbyć się nadmiaru tego hormonu. 5 sposobów jak to zrobić:
 

Jedz warzywa kapustne

Do takich warzyw zaliczają się: kapusta, brokuły, kalafiory, brukselka, kalarepa, jarmuż. Warzywa te zawierają składnik zwany I3C. W skrócie I3C przekształca silniejszy estrogen w słabszy, co ułatwia wątrobie łatwiejsze się go pozbycie.
 

Unikaj mięsa z hipermarketów

Mięso z hipermarketów.. cóż jest ono wysokoprzetworzone. Ogólnie mięso jest w porządku. Tutaj mówię o mięsie z typowej mięsnej farmy uboju. Świnie fuszerowane są hormonem wzrostu oraz estrogenem. Powoduje to ich wzrost oraz tycie. Gdybyś widział jak są one hodowane to pewnie przeszedłbyś na wegetarianizm. Ale to nie wpis o tym. W każdym bądź razie później ty zjadasz takie mięso nafaszerowane estrogenem i przyswajasz go. Wybieraj mięso ze sklepów mięsnych. Tam mięso pochodzi najczęściej z lokalnych ubojni, gdzie nie występuje wspomaganie wzrostu zwierząt aż na tak wielką skalę.
 

Unikaj soji

Soja i produkty sojopochodne zawierają mnóstwo pochodnych estrogenu. Panowie wegetarianie zazwyczaj są mało męscy ponieważ spożywają zamiast mięsa właśnie produkty sojopochodne, które również znacząco obniżają libido. Także panowie – produkty z soji zdecydowanie nie są dla was.
 

Jedz ciemne jagodowate

Jerzyny, jagody, borówki. Mówiąc w skrócie usprawniają one prace wątroby i jelit i pomagają pozbyć się estrogenu.
 

Im więcej domowych warzyw tym lepiej

Im mniej sklepowych tym lepiej. Jeżeli sklepowe to najlepiej organiczne. Zdaje sobie sprawę, że może to podpadać już pod FitFanatyzm (organiczne, organiczne, i tylko organiczne 😉 ) ale wiele pestycydów zawiera domieszki estrogenów i antydrogenów czyli substancji zmniejszających oddziaływanie testosteronu.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch? Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym? Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!