3 Klucze Do Jeszcze Większej Klaty

trening klatki piersiowej
Myślisz, że mięśnie brzucha są najważniejsze na plaży? Tak jest o ile łączy się z nimi odpowiednio wyrzeźbiona i zbudowana klatka. 3 klucze do jeszcze większej klaty.

Ściśnij trening w czasie

Żeby jeszcze bardziej rozwinąć klatkę musisz po prostu zmusić ja do rośnięcia. Musisz dać ja powód dla którego ma to zrobić. Musisz dać jej wysiłek na który nie jest przygotowana. Jeżeli normalnie poświęcasz 30 minut na trening klatki to ściśnij ten trening w czasie. Wykonaj go w ciągu 20 minut. Zmniejsz przerwy, przestań sprawdzać facebooka w przerwach, przestań gadać tylko daj swojej klatce argument żeby zaczęła rosnąć.

Zaatakuj pod różnymi kątami

Na mięśnie brzucha wymyślono 1000 różnych ćwiczeń. Każde atakuje mięśnie brzucha pod innym kątem dając im nieustanny powód do rośnięcia. A Ty ciągle robisz pompki i wyciskanie na płasko? Warto pomyśleć o zmianie kąta podczas ćwiczeń. Możesz robić wyciskanie sztangi głową w dół, głową w górę oraz jeszcze masz możliwość robienia tego pod innymi kątami ( o ile taki sprzęt jest na twojej siłowni).

Dalej klepiesz standardowe pompki? Możesz czas pomyśleć o zmianie kąta. Możesz rozłożyć ręce szerzej, możesz rozłożyć węziej. Możesz ułożyć je na podwyższeniu, albo możesz nogi ułożyć na podwyższeniu. Masz na to dziesiątki kombinacji.

Tempo ćwiczeń

Twoje tempo robienia pompek i wyciskania na ławce to szybko góra i średnio w dół? Mam dla Ciebie 4 kombinacje na urozmaicenie treningu:
– szybko szybko – albo inaczej tempo 2×2 – czyli wyciskając ciężar ruch do góry niech trwa 2 sekundy i ruch na dół niech trwa 2 sekundy
– szybko wolno – 2×6 – wyciskając ciężar do góry niech ruch trwa 2 sekundy, jednak wracając w dół wykonaj to bardzo powoli, niech trwa to 6 sekund
– wolno szybko – 6×2 – tutaj odwrotnie niż przed chwilą – ruch do góry bardzo powoli przez 6 sekund, po czym dynamiczne opuszczenie do dołu w ciągu 2 sekund
– średnio średnio – 4×4 – zarówno ruch do góry jak i ruch w dół niech trwają po 4 sekundy.

Dołącz te elementy do swojego treningu a na pewno zmusisz klatkę do rośnięcia.