Odchudzanie. Małe Kroczki Czy Wielkie Kroki?

Kroki odchudzania.
Większość na nas rozpoczynając odchudzanie ma jakieś postanowienie. Żeby schudnąć, albo żeby przestać jeść słodycze albo żeby zacząć się ruszać. Czy lepiej zastosować metodę mały kroczków czy dużych kroków?
 

Metoda małych kroczków

Z doświadczenia wiem, że największym błędem osób początkujących jest postawienie sobie nierealnego celu. Np. będę codziennie biegała albo przestane całkowicie jeść słodycze. Tyle tylko, że jeżeli wcześniej w ogóle nie biegałaś albo codziennie jadłaś słodycze to nowa zmiana jest zbyt drastyczna. Nie da się z niebiegania w ciągu dnia przeskoczyć na codzienne bieganie. To jest zbyt wieki szok dla organizmu i zacznie się on buntować po 3 dniach. Tak samo nie da się z codziennego jedzenia słodyczy przerzucić na całkowite nie jedzenie.
 
Dlatego w tym przypadku lepiej zastosować metodę małych kroczków. Czyli zamiast biegania codziennie to 3 razy w tygodniu. Zamiast całkowitego wyeliminowania słodyczy to danie sobie jednego dnia w tygodniu w którym słodycze będziesz jadła. Takie podejście jest skuteczniejsze w dłuższej perspektywie czasu niż terapia szokowa.
 
Wszystko sprowadza się do wprowadzenia nowych nawyków żywieniowych. Rezygnuj stopniowo z błędnych nawyków i staraj się wprowadzać nowe dobre nawyki. Jeżeli zrobisz wszystko na raz nie poradzisz sobie z tym. To tak samo jak z nauką prowadzenia samochodu. Na początku wszystko jest nowe, trzeba nauczyć się puszczać sprzędło, dodawać gazu, zmieniać biegi, włączać kierunkowskazy i jeszcze patrzeć w lusterka. Na początku to jest wielki problem żeby naraz to wszystko ogarnąć. Teraz prowadzisz samochód, do tego jeszcze rozmawiasz przez telefon jesz kanapkę i wyprzedasz inne samochody i to bez większego wysiłku. Jednak jakbyś zaczął to robić na pierwszej lekcji nauki jazdy to masz wypadek gwarantowany. Dlatego metoda małych kroczków na początek jest najlepsza.
 
Jak zmieniać nawyki przeczytasz we wpisach na blogu jak szybko schudnąć oraz dieta
 

Metoda dużych kroków

Natomiast metoda dużych kroków będzie skuteczniejsza tylko w jednym wypadku. Kiedy masz wielką, pilną i silną potrzebę schudnięcia i jesteś mega mega mega zdeterminowany by to osiągnąć. W ostatnim wpisie na blogu Odpowiedz Na Te Pytania I Sprawdź Jak Bardzo Jesteś Zdeterminowany jest mini quiz i możesz sprawdzić twój poziom determinacji. Jeżeli wyszło ci, że jesteś mega zdeterminowany to możesz zastosować metodę dużych kroczków. Jeżeli uzyskałeś mniej niż 5 punktów to wtedy metoda małych kroczków będzie lepsza dla ciebie.
 
Istnieje jeszcze jedna sytuacja w której metoda dużych kroków będzie skuteczniejsza. Wtedy gdy masz nad sobą trenera personalnego z którym ćwiczysz 5 razy w tygodniu i który pilnuje cię 24h na dobę. Jednak nie wszystkich na to stać więc ja zalecam ci metodę małych kroczków.
 

Nagranie


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Zbudować Mięśnie?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Zaawansowanych Trików i Porad!