Dlaczego Po Rozpoczęciu Treningu Waga Poszła W Górę?

dieta
Zdarza się często, że na diecie po rozpoczęciu treningu waga wzrasta nawet jeżeli w tym samym czasie drastycznie ograniczyliśmy kalorii. Dlaczego?
 
Ruszyłeś się z kanapy i zacząłeś ćwiczyć, więc organizm potrzebuje mikroskładników, mikroelementów i minerałów na regenerację po treningu oraz dodatkowo potrzebuje odłożyć energię na kolejny trening. Organizm nie jest przyzwyczajony do treningu więc w początkowym okresie z tego pożywienia, które mu dostarczasz on zacznie odkładać niezbędne składniki, co powoduje, że waga idzie w górę.
 
Początkowy okres treningu jest to dla organizmu szokiem i czymś nowym, ale po pewnym czasie przyzwyczaja się on do niego i wszystko wraca do normy. Po pewnym czasie organizm stwierdza: no ok, ograniczył mi kalorie, zaczął się ruszać, ale dostarczają tyle energii, że dalej mogę swobodnie funkcjonować, więc nie muszę już więcej odkładać.
 
Dlatego jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć i trzymać dietę po pewnym czasie waga wróci do normy i zacznie spadać. Jest to całkiem normalne i prawidłowe zjawisko i należy je zlekceważyć. Wiem, że dużo kobiet poddaje się w momencie, gdy ich waga rośnie mimo ćwiczeń i rezygnują ze zdrowego trybu życia i wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nie popełniaj tego błędu. Jeżeli rośnie ci waga w początkowych etapach treningu, to wiedz, że jesteś na bardzo dobrej drodze do zrzucenia jej!


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Zbudować Mięśnie?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Zaawansowanych Trików i Porad!