7 Największych Błędów w Treningu Brzucha

ćwiczenia na brzcyh błędy
Sprawdź czy ty też je popełniasz.
 

Ćwiczenie brzucha by mieć sześciopak

Najczęściej się słyszy: „Ćwiczę brzuch ale coś sześciopaka nie widać”. Za widoczność sześciopaka odpowiadają dwa czynniki: budowa mięśni brzucha oraz poziom tkanki tłuszczowej. Za pierwszy czynnik odpowiadają ćwiczenia, za drugi dieta. Możesz mieć potężnie rozbudowane mięśnie brzucha, jednak jeżeli są one przykryte tkanką tłuszczową to nic tam nie będzie widać. Z drugiej strony możesz mieć bardzo mało tłuszczu a jak nie masz rozbudowanych mięśni brzucha to również nie wiele na brzuchu zobaczysz.
 
Jedynie połączenie rozbudowania mięśni brzucha z jednoczesnym zmniejszeniem poziomu tkanki tłuszczowej uwidoczni sześciopak i sprawi, że będziemy mogli poszczycić się plażową formą. Są to dwa nierozłączne elementy budowy sześciopaka. Bez jednego i bez drugiego nie uda nam się tego osiągnąć.
 

Robienie samych brzuszków

Brzuch składa się z czterech mięśni: prostego, skośnego wewnętrznego, skośnego zewnętrznego i poprzecznego. Podczas brzuszków pracuje jedynie część mięśnia prostego i skośnego zewnętrznego. Pozostałe grupy mięśni nie są zaangażowane i nie są w ogóle rozwijane. Warto wykonywać co najmniej 3-4 ćwiczenia na brzuch, tak by w każdym ćwiczeniu angażowana była głównie inna partia mięśni.
 

Trening brzucha codziennie

Mięśnie brzucha są zbudowane jak każde inne mięśnie naszego ciała. Oznacza to, że tak samo jak pozostałe mięśnie potrzebują one regeneracji po treningu. Błędem jest robienie treningu brzucha codziennie ponieważ nie jest to wystarczająca ilość czasu na regenerację. Minimalny odstęp jaki powinien wynosić między treningami brzucha to dwa dni.
 

Zaczynanie treningu od mięśni brzucha

Ogólnie w 95 % przypadków trening brzucha powinien być wykonywany na końcu treningu a nie na początku. Zgodnie z tym co pisałem we wpisie Kolejność Wykonywania Ćwiczeń zaczynamy od największych grup mięśniowych i przechodzimy do najmniejszych. Mięśnie brzucha zaliczają się do grupy mięśni najmniejszych więc powinny być wykonywane na końcu.
 
Najpierw ćwiczymy wszystkie inne mięśnie, które wymagają większego zaangażowania, a dopiero na końcu wykonujemy trening brzucha. Trening brzucha powinniśmy wykonywać jako pierwszy tylko wtedy, gdy jest to jedyna grupa mięśni, którą robimy danego dnia.
 

Brak rozgrzewki

Mięśnie brzucha wymagają rozgrzewki tak jak każde inne mięśnie naszego ciała. Jednak z tego co zauważyłem to przy treningu mięśni brzucha rozgrzewka jest bardzo często pomijana i od razu przechodzimy do katowania się serią 50 brzuszków.
 

Brak rozciągania

Podczas trenowania brzucha mięśnie na nim spinają i ściągają się do siebie. Bardzo ważne jest ich rozciągnięcie po zakończonym treningu. Pozwala ono uwolnić całe to spięcie i dzięki temu mięśnie szybciej się regenerują i stają się odporniejsze na kontuzje.
 

Unikanie ciężarów w treningu brzuchu

Ten punkt tyczy się osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Brzuszki i wszelkiego innego rodzaju ćwiczenia z masą własnego ciała są jak najbardziej dobre gdy jesteś początkującym. Natomiast przy wyższym poziomie zaawansowania ciężar jest już niezbędny do dalszego rozwoju brzucha.


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch? Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym? Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!





One Reply to “7 Największych Błędów w Treningu Brzucha”

  1. Wielu ludziom ciężko jest właśnie zrozumieć, że to właśnie dieta jest współodpowiedzialna za wygląd brzucha. Żeby nie było- sam przez długie lata nie mogłem zrozumieć dlaczego pomimo katowania brzucha codzienne efekty były bardzo niewspółmierne do czasu jaki poświęcałem brzuchowi. Wystarczyło ograniczyć spożywanie mięsa na korzyść warzyw. Nie liczyłem żadnych kalorii wszystko poszło naturalnie ale nie da się ukryć,że nie w tydzień czy dwa a 3 miechy.

Komentarze są zamknięte.