3 Książki o Odchudzaniu Które Polecam

książki o odchudzaniu
Jest mnóstwo ciekawych książek o odchudzaniu. Z dostępnej literatury wybrałem 3, które moim zdaniem są interesujące do przeczytania i zawierają dużo fajnych informacji. Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie są to lekkie książki, są grube i opasłe ale dają ciekawy pogląd na sprawy odchudzania i zdrowego stylu życia.
 

Dieta bez pszenicy – Wiliam Davis

dieta bez pszenicy
Na podstawie tej książki powstało kilka artykułów na moim blogu. Książka opowiada o pszenicy i jej ewolucji od roku 1900 do teraz. Jak z pożywnej roślinki stałą się genetycznie zmodyfikowanym mutantem 😉 Nawet jeżeli ktoś się nie zgadza z autorem na temat pszenicy i glutenu, to i tak ograniczy spożywanie pszenicy po jej przeczytaniu. Artykuły na podstawie tej książki:
Jak Szybko Schudnąć? – Pszenica – cz. 1
Jak Szybko Schudnąć? – Gluten – cz. 2
Jak Szybko Schudnąć? – Amelopektyna A – cz. 3
 

4 godzinne ciało – Timothy Ferris

książka 4 godzinne ciało
Bardzo dużo konkretów, ciekawostek i trików o odchudzaniu. W kilku kwestiach można się nie zgadzać z autorem ale i tak bardzo wiele użytecznych informacji da się wyciągnąć z tej książki. Książka ma 600 stron, więc nie jest to przytulanka na dobranoc nie mniej warto ją przeczytać.
 

Ukryta siła – Rich Roll

książka ukryta siła
Książka dla wszystkich, którzy uważają, że bieg na 10 km to szczyt ich możliwości, a maraton to jakiś kosmos dla wybrańców. Absolutnie każdy, nie wiadomo jak beznadziejny by był teraz może przy odpowiednim samozaparciu przygotować się i ukończyć maraton po 6 miesiącach treningu. Skąd brać to samozaparcie, on tym właśnie jest ta książka. Jeżeli myślisz, że maraton, Ironman, zawody crossfitowe, kulturystyczne czy jakiekolwiek inne są nie dla ciebie, to koniecznie przeczytają tę książkę.
 

Jeżeli polecasz jakąś ciekawą książkę o odchudzaniu/zdrowym stylu życia/sporcie podziel się nią w komentarzach


Jak Szybko Schudnąć? Jak Zrzucić Brzuch?
Jak Być Pięknym, Wysportowanym i Zdrowym?
Ponad 300 Skutecznych Trików i Porad!

2 komentarzy

  1. Do „4 godzinnego ciała” mnie przekonałaś, chętnie miałabym je w swojej biblioteczce

  2. W sumie każda z pozycji mnie zainteresowała, ale dietę bez pszenicy mam już w planach kupić od jakiegoś czasu, może na święta się uda 😉

Dodaj komentarz